Jan Urbach: Putin - Cílem je oslabení Ruska a jeho ovládnutí

24.02.2021 21:37

V uplynulém roce zabránila ruská kontrarozvědka činnosti 72 pracovníků zahraničních tajných služeb a jejich 423 agentům, uvedl dnes ruský prezident Vladimir Putin na jednání kolegia Federální bezpečnostní služby. O jeho vystoupení informují ruské sdělovací prostředky.

Jan Urbach: Putin - Cílem je oslabení Ruska a jeho ovládnutí
Foto: Reprofoto: 1tv.ru
Popisek: Vladimir Putin.

Prezident hovořil o „politice zadržování Ruska“. Nejde o normální konkurenci na mezinárodní scéně, ale o důslednou a mimořádně agresivní linii, jejímž cílem je zbrzdění a zastavení rozvoje země, vytváření problémů v sousedství Ruska a vyprovokování vnitřní nestability, uvedl Putin. Konečným cílem je podle jeho názoru oslabení Ruska a jeho ovládnutí. Podle slov ruského prezidenta, nejde o žádné zveličování, stačí se seznámit s veřejnými strategickými dokumenty a vyjádřeními představitelů některých států. „Nejde ale jen o agresivní rétoriku, ale o reálné kroky,“ dodal.

„Snaží se nás spoutat sankcemi, hospodářskými a jinými, zablokovat velké mezinárodní projekty, na kterých máme zájem my i naši zahraniční partneři, ingerovat do našeho politického života,“ prohlásil prezident, podle jehož slov jsou při tom využívány nástroje z arzenálu tajných služeb. Před FSB v tomto roce jako jeden z úkolů stojí ochrana zářijových parlamentních voleb. Putin vyjádřil přesvědčení, že proti Rusku je vedena informační kampaň, jíž součástí jsou obvinění bez důkazů a různé spiklenecké teorie. Zmínil například zpochybňování ruských úspěchů s bojem s koronavirem.

Vladimir Putin na jednání kolegia FSB varoval, že takováto linie proti Rusku nemá absolutně žádnou budoucnost.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Seemann: Švýcarská vláda nevidí jinou alternativu než očkování

21:37 Richard Seemann: Švýcarská vláda nevidí jinou alternativu než očkování

Několik set odpůrců opatření proti Covidu-19 se sešlo v Bernu na tzv. národním shromáždění, jehož k…