Jan Urbach: Zastavil Porošenko stíhání Bidena ml. ze strachu z USA?

06.10.2019 7:35

Bývalý ukrajinský Generální prokurátor Viktor Šokin prohlásil, že vyšetřování činnosti Huntera Bidena, syna tehdejšího viceprezidenta USA, v plynárenské společnosti Burisma Holding bylo zastaveno „ze strachu před USA“.

Jan Urbach: Zastavil Porošenko stíhání Bidena ml. ze strachu z USA?
Foto: Tomáš Nový
Popisek: Ukrajinský prezident Petro Porošenko

Šokin tvrdí, že se tak stalo na přímý pokyn prezidenta Petro Porošenka a k takovému rozhodnutí ho mělo prý vést, že viceprezident Joe Biden pozastavil finanční pomoc ukrajinské armádě.

Se Šokinem se měl v lednu t.r. setkat osobní právník Donalda Trumpa Rudy Giuliani. „Pan Šokin se pokoušel pokračovat ve vyšetřování, ale okolo června 2015 mu velvyslanec USA (na Ukrajině) Geoffrey Pyatt řekl, že vyšetřování je třeba vést „v bílých rukavičkách“. Podle Šokina to znamenalo – nic nedělejte,“ uvedl Giuliani k tomuto setkání.

Prezident D. Trump v nedávném telefonickém rozhovoru s prezidentem Ukrajiny Volodomyrem Zelenským prosil o prověření situace v souvislosti s prý chlubivými výroky Joe Bidena, že zařídil zastavení stíhání syna na Ukrajině. To se stalo podnětem pro Demokratickou stranu k zahájení pokusu o odvolání prezidenta.

Připomeňme, že s Giulianim se setkal také nástupce Šokina Jurij Lucenko, který je v současnosti na Ukrajině stíhán ze zneužití postavení ve spolčení s dalšími osobami údajně právě v souvislosti s aférou Bidenových na Ukrajině.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…