Jan Vávra: Mediální obraz boje s povodněmi

06.06.2013 20:00 | Zprávy
autor: rozhlas.cz

Letošní povodně, ostatně podobně jako jiné katastrofy, přinesly kromě obrovských majetkových škod, ztrát na životech a neštěstí pro řadu postižených i nebývale vysokou sledovanost zpravodajství elektronických médií.

Jan Vávra: Mediální obraz boje s povodněmi
Foto: Facebook.com
Popisek: Povodně 2013

Televizní noviny na Nově dokonce po dosti dlouhé době prolomily hranici dvou milionů diváků a zpravodajský kanál České televize dosáhl v pondělí téměř stejného podílu jako televize Nova.

Novináři aspoň zpočátku udrželi věcný a střízlivý tón. S tím jak opadala voda, a tím i klesala zajímavost strohých informací, začaly všechny televizní stanice – samozřejmě dle zahraničních vzorů - do svých zpravodajství přimíchávat příběhy lidí, kteří byli buď povodněmi postiženi, nebo s nimi naopak bojovali. Míru vkusu překročila snad jen Nova, když dramatické zpomalené záběry podkreslovala tklivým symfonickým orchestrem. Naopak zajímavou novinkou bylo stěhování moderátorů do centra událostí, což je praxe běžná zejména u amerických televizí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Babiš

Prosím o odpověď na otázku.Proč jedete pořád-- AntiBabiš.kDYBY TO NEMĚL VŠE OŠETŘENÉTAK BYCH VÁM VĚŘIL.Ale Vy opravdu nemáte nic jiného než mít v puse Babiše.Kolik jste toho mohli udělat ve Vaši minulé vládě a nic.Teď jedete pořád dokolečka jak by to mělo být. Děkuji za Odpověď. mamlas

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Pavel, Kolář a spol. eskalují situaci

15:49 Jiří Paroubek: Pavel, Kolář a spol. eskalují situaci

A zakrývají, o co tady jde. Jde jen a jen o prachy.