Jaromír Novotný: Remek velvyslancem v Rusku? Řekněte mi, proč ne...

03.04.2013 7:28

Prezident Miloš Zeman vyslovil veřejně přání, aby se našim velvyslancem v Rusku stal Vladimír Remek. Část medií proti němu okamžitě zahájila negativní kampaň.

Jaromír Novotný: Remek velvyslancem v Rusku? Řekněte mi, proč ne...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimír Remek
reklama

 

Asi znají lepšího kandidáta, jen se o něm, asi z vrozené skromnosti, nezmiňují. Pokud je mi známo, tak Vladimír Remek už jednou v diplomacii v Rusku působil. Bylo to v letech 2002 až 2004, kdy byl obchodním radou a vedoucím obchodně-ekonomického úseku velvyslanectví České republiky v Moskvě. 
 
Vladimír Remek v průběhu svého působení na tomto místě, k veliké spokojenosti našich firem, využíval své staré kontakty a prestiž kosmonauta v jejich prospěch. Ve volbách v letech 2004 a 2009 byl opakovaně zvolen do Evropského parlamentu jako nestraník, kde byl v prvním období i v současnosti členem parlamentní delegace EU-Rusko.
 
Od roku 1978, kdy se stal Vladimír Remek 87. kosmonautem světa, prvním z jiné země nežli Sovětského svazu nebo USA, je nositelem titulu hrdina Sovětského svazu, prezident Ruska Dmitrij Medvěděv mu v roce udělil medaili „Za zásluhy o dobývání kosmu“ a Rada Federace „Gagarinův řád“. Evropskou kosmickou agenturou je označován za „prvního Evropana ve vesmíru“.
 
Přiznám se, že neznám nikoho kvalifikovanějšího, kdo by našim zájmům v Rusku mohl lépe prospět. To je přece úkol diplomacie - otevírat dveře a obhajovat naše zájmy na místech a v kruzích, kam se jiní nemají šanci dostat, pokud zrovna nezastupují velmoci.

Publikováno se souhlasem vydavatele.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vasevec.cz
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Macek: Najde se vůbec někdy jeden jediný politik, který přizná svůj omyl?

17:21 Miroslav Macek: Najde se vůbec někdy jeden jediný politik, který přizná svůj omyl?

Středeční glosy Miroslava Macka