Jaroslav Hanák: Sankce poškozují obchodní vztahy s Ruskem a většině průmyslových firem vadí

24.03.2016 7:35

Až sedmdesát procent průmyslových firem v České republice považuje sankce Evropské unie vůči Ruské federaci za překonané.

Jaroslav Hanák: Sankce poškozují obchodní vztahy s Ruskem a většině průmyslových firem vadí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák

„Sankce poškozují obchodní vztahy s Ruskem a většině průmyslových firem vadí,“ uvedl dnes prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) Jaroslav Hanák na konferenci pod názvem ,,Česko-ruské obchodně ekonomické vztahy: Současný stav a perspektivy“.

Konference byla součástí programu 9. zasedání Mezivládní komise mezi Českou republikou a Ruskou federací, která se v úterý a ve středu konala v Praze za účasti ministra Jana Mládka a jeho ruského protějšku Denise Manturova. Prezident SP ČR upozornil na to, že Mezivládní komise se konala po poměrně dlouhé pauze.

„Jsme rádi, že jsme se sešli po třech letech. Zdá se mi však, že to je dlouhá doba. Ostatní země jako například Maďarsko měly mezivládní komisi dříve,“ uvedl Jaroslav Hanák. Jejím cílem bylo totiž podpořit spolupráci i za současných politických a ekonomických podmínek.

Prezident nejvýznamnějšího svazu zaměstnavatelů v ČR vyzval zástupce Ruské federace, aby Rusko vypisovalo výběrová řízení na nové projekty a zmínil zájem českých firem. „Máme skvělou kvalitu a cenu, počítejte s našimi firmami,“ uvedl Jaroslav Hanák.

reklama

autor: PV

Kolář

Není Kolář tak trochu druhý Mynář? A řídíte svůj tým vy nebo oni ovládají vás? Z toho, co čtu se přikláním spíš k druhé variantě. Obecně mi taky přijde, že jste dost nerozhodný a málo důrazný. Třeba když s nějakým zákonem nesouhlasíte, tak ho ale stejně ve výsledku podpoříte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Spojená levice, a proč?

15:27 Jiří Paroubek: Spojená levice, a proč?

Lidové noviny se zmiňují o tom, že jsem stranou ČSSD předběžně navrhován na 21. místo společné kandi…