Jiří Baťa: Změny v ČR od listopadu 89 jsou pouze ideologické

11.02.2014 19:20 | Zprávy

V souvislosti s úmrtím bývalého exponenta komunistické vlády Vasila Bilaka  kondoloval i V. Filip, předseda KSČM, což neuniklo pozornosti paní M. Němcové. S obsahu kondolence se nedivím, že zareagovala, ale že až tak, to mne překvapuje.

Jiří Baťa: Změny v ČR od listopadu 89 jsou pouze ideologické
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip, předseda KSČM

Nechci komentovat nebo se pitvat v obsahu kondolence V. Filipa,  rozhodně si však nemyslím, že následná až hysterická reakce M. Němcové, bývalé předsedkyně sněmovny, čelné představitelky ODS, (t.č. v likvidaci), byla adekvátní a přiměřená, když na základě několika slov v kondolenci V. Filipa chce ve sněmovně vyvolat jeho odvolání z funkce místopředsedy dolní komory parlamentu. Na to má samozřejmě právo jako každý jiný poslanec, avšak nejde ani tak o důvod její výzvy, v níž se obrací na všechny politické subjekty v parlamentu, jako o samotnou příčinu. Nelze také nevidět, jak M. Němcová využívá každé sebemenší možnosti, jak se ještě zviditelnit a pro ODS se spásonosně zavděčit a pozitivně prezentovat před svými hodně znechucenými a zklamanými voliči, aby atakovala všechno, co ze strany KSČM vzejde. Zda si tímto „výkřikem do tmy“ pomohla, se brzy uvidí.

Kromě jiného měla paní Němcová (zřejmě v afektu) v  souvislosti s kondolencí pana Filipa (zjevně v náhlém  afektu) prohlásit, že „ My jsme vybudovali normální demokratickou společnost z komunisty zdevastované země, která je teď i členem Evropské unie. Ale vidím i stinné stránky. Nejsem hrdá na to, že radním Karlovarského kraje je bývalý politruk, že ministrem vlády je člověk, který nedokáže dokázat, jestli pracoval nebo nespolupracoval s tajnou policií.“  Zda jsou tyto výroky paní Němcové pronesené na  brífinku autentické a tedy pravdivé nevím, (ale jak se říká, na každém šprochu pravdy trochu), dovolím si však k jejímu  podrážděnému vyjádření několik poznámek.

V první řadě je hodně troufalé a zavádějící tvrzení, že zde byla vybudována normální demokratická společnost. Paní Němcová se totiž hluboce mýlí když říká, že (oni, resp. „my“ přičemž nespecifikuje, koho myslí pod tím „my“,  avšak bezpochyby „my“ znamená ODS) vybudovali demokracii, notabene s přívlastkem normální. Především nelze vůbec hovořit o demokracii, protože de facto žádná neexistuje. Pokud jsou zde nějaké náznaky demokracie, pak jsou to jenom jisté tendence, kterými se politici ohání a zaštiťují  jako se skutečnou demokracií.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Pozitivní diskriminace

Na jednu stranu odsuzujete pozitivní diskriminaci, na druhou stranu vám nevadí, že se jí vaše vláda dopouští? Proč třeba neustále zvýhodňujete Ukrajince? Já to chápal zpočátku, ale po třech letech? A druhá věc, proč už se dnes nemůžou problémy nazývat skutečnými jmény, proč se kolem některých našlap...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Halík: Co nám už toho ministr Válek nakecal

15:26 Jiří Halík: Co nám už toho ministr Válek nakecal

Konkurs na Kecala v Prodané nevěstě do ND Praha v podání vládních činitelů.