Tentokrát žalobu na stavební povolení podala jedna z mnoha účelově založených aktivistických sdružení, litoměřická Společnost ochránců životního prostředí. Předsedou sdružení je jakýsi pan Studnička, soudně stíhaný za vymáhání úplatků od podnikatelů. Není to náhoda? Zná tuto skutečnost soudce? Nesmyslným důvodem bylo nedostatečné posouzení vlivů stavby na životní prostředí (EIA), zejména nezohlednění varianty dálnice s tunely pod Českým středohořím. Aby bylo možné nové stavební povolení vydat, bude muset proběhnout zcela zbytečně nový proces ekologického povolení, což může trvat i několik let. Vyžadovaná tunelová varianta by zvýšila již dnes tak enormní náklady o další miliardy. Řízení ke stavebnímu povolení na poslední úsek dálnice dlouhé 12,7 kilometru trvají již od roku 2007. Až v květnu letošního roku se začalo konečně stavět. Práce ale trvaly jen dva a půl měsíce a teď se znovu zastavují. Přímé a nezbytné náklady na konzervaci stavby se odhadují na miliony korun.
Smutnou skutečností je, že celý postup a nekonečné soudní odvolávání umožňuje naše legislativa, tvrdě prosazená zelenými. Mnoho zákonů špatně zpracovaných a odsouhlasených našimi zákonodárci i příslušnými vládami nepomáhá ochraně přírody, ale pouze různým iniciativám a občanským sdružením. Zásadně však znevýhodňuje občany a stát. Při tom řada těchto sdružení, které v žádném případě nelze považovat za ekology, jak media neustále uvádějí, způsobující miliardové škody, je neustále podporována dotacemi ze státního rozpočtu přes ministerstva financí až životního prostředí. Falešně a lživě se dosud zaštiťují ochranou přírody. Ve skutečnosti jde však pouze o zdržování, případně zastavení všech staveb i ve veřejném zájmu. Bohužel není žádný nástroj nebo zákon jak ekoteroristům způsobené škody vyúčtovat. Ve skutečnosti se stát bojí jejich vlivů na spřátelená media a nic neřeší.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
Vatikánská smlouva
Pane Havlíčku, proč se polovina poslanců hnutí ANO zdržela při hlasování o tzv. Vatikánské smlouvě? Chcete aby u nás byla církev stát ve státě? Proč jste nehlasovali proti? Dagmar Stöcklová
Další články z rubriky

15:49 Jiří Weigl: Utajená návštěva a neradostné vyhlídky
Pondělní glosa Jiřího Weigla