Jiří Hynek: Z důvodu nepropadnutí depresi by bylo lepší to nečíst

05.04.2019 15:30

Komentář na facebookovém profilu k Evropské unii

Jiří Hynek: Z důvodu nepropadnutí depresi by bylo lepší to nečíst
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Jiří Hynek v pořadu Horké téma
reklama

Každý týden obdržím email s aktuálními informacemi z EU. Vždy snažím ke všemu přistupovat odborně, s nadhledem a bez ideologie, tak tento přehled v rychlosti přečtu. Ač mě často napadá, že z důvodu nepropadnutí depresi by bylo lepší to nečíst. V posledním přehledu jsem narazil na jeden bod, o kterém se tvrdí, že je "relevantní pro širokou veřejnost". Okopíruji vám ho do toho příspěvku a rád si přečtu vaše reakce, jak moc je to pro vás významné a jestli je to pro někoho z vás pochopitelné, o čem to je. A také mě zajímá, jestli v tom textu naleznete krásu českého jazyka.

"Evropská komise vypsala konzultaci k rámci výrobkové politiky EU přispívajícímu k podpoře cirkulární ekonomiky.

Cíl konzultace:

Konzultace je relevantní pro širokou veřejnost, jelikož všichni nakupují, používají či konzumují a zbavují se výrobků. Konzultace cílí na to lépe porozumět motivům, které vedou občany i podniky a další zúčastněné strany k určitým každodenním rozhodnutím týkajícím se výrobků.

Veřejnost bude mít pravděpodobně hlubší znalosti a větší zkušenosti s určitými nástroji politiky. Občanská společnost i nevládní neziskové organizace mají často od této politiky EU určitá očekávání a tím pádem i znalosti toho, jaký vliv ve skutečnosti má, což je pro tuto iniciativu velmi relevantní.

Dále budou konzultovány národní a regionální autority v členských státech, které mají zkušenosti s implementací politiky EU, stejně jako povědomí o vlivu produktů v jejich zemích a regionech. Lokální politické iniciativy mohou doplňovat politiku EU, informace o nich tedy mohou být též zajímavé. Lokální hráči také hrají důležitou roli jako nákupčí produktů.

Politika EU ovlivňuje produkty na evropském trhu mnoha způsoby. Nějak jsou jí tedy ovlivněni jak všichni občané, tak i podniky a další zainteresované strany. Občané jako spotřebitelé produkty nakupují, používají a následně se jich zbavují. Podniky a průmyslová odvětví jsou zapojena do všech životních fází produktu včetně návrhu, importu/exportu, nákupu, využívání i kontroly jeho recyklace či likvidace.

Všichni výše zmínění se rozhodují pod vlivem pobídek a omezení, které jsou tvořené mimo jiné politikou EU. Proto je klíčové získat názory velkého množství zúčastněných stran, především ve vztahu k produktové politice EU. To pomůže identifikovat, jak EU svojí současnou politikou přispívá k podpoře cirkulární ekonomiky a jak by potenciálně mohla svůj přínos ještě zvýšit."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jana Zwyrtek Hamplová: Kdo to odnese příště?

19:12 Jana Zwyrtek Hamplová: Kdo to odnese příště?

Komentář na facebookovém profilu k nařízení vlády testovat děti ve školách.