Jiří Paroubek: Čas na změnu ve vedení ČT přezrál

30.03.2021 11:10

Generální ředitel ČT Dvořák již dobře chápe, že nastal čas na jeho výměnu. Už se v tomto směru také veřejně vyjadřuje, ale stále mu ještě nechybí sebevědomí a drzost.

Jiří Paroubek: Čas na změnu ve vedení ČT přezrál
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Zpravodajská část České televize, tedy zpravodajské programy na ČT 1 a celá ČT 24, jsou zcela jednostranně protivládně zaměřeným médiem. Vlastně se tomu už nikdo ani příliš nediví. Šéf televize i šéf zpravodajství ČT zajišťují opozici ve veřejnoprávním médiu protivládní tlampač a vehikl. Vlastně v přehlídce všech protivládních médií ten zcela nejdůležitější. ČT si totiž zachovává mimikry jakési nezávislosti. Ta „nezávislost“ se ovšem projevuje především antibabišovstvím, protilevicovostí a v mezinárodní politice naprosto adoračním zaměřením vůči Spojeným státům a do značné míry i vůči EU.

A tak na obrazovky ČT v zásadě dlouhodobě nejsou vpouštěni lidé, kteří projevují jiné názory, a stačí k tomu jen to, že nejsou vyhraněné protivládně zaměřeni.

Nedávno jsem se dvěma dopisy obrátil na generálního ředitele ČT Petra Dvořáka. V tom prvém dopisu jsem se ohrazoval proti způsobu, jakým zpravodajství ČT referovalo o mé údajné účasti na jakési oslavě v teplickém hotelu Prince de Ligne v Ústeckém kraji. Reportáže ČT k tomuto tématu byly, až na výjimky, podkreslovány dvoustranou z bulváru, kde si mohl divák i s mnoha dioptriemi bez problémů přečíst: „Noční mejdan s Paroubkem“. Za dva měsíce, které uplynuly od „nočního mejdanu“ v Teplicích, se neobjevily žádné důkazy, že bych na „mejdanu“, „oslavě“, večírku“ či „akci“ v Teplicích byl účasten.

Naopak generální ředitel Dvořák se účastnil prvního zápasu Evropské ligy Slavie s Leicesterem v řadách diváků, což by bylo možné považovat rovněž za důkaz papaláštví. Na rozdíl od pana ředitele, jsem v Teplicích dne 23. ledna byl pracovně, neboť s teplickým hotelem mám dlouhodobou, placenou smlouvu o poradenství. Naopak pan ředitel Dvořák se šel prostě jenom dívat na fotbal…A otázka je, zda za dva lístky vůbec zaplatil. Mimochodem, vstupenka na zápas stala cca 10 tisíc Kč.

Anketa

Je smrt Petra Kellnera ztrátou pro Českou republiku?

77%
11%
hlasovalo: 14214 lidí

Na můj dopis ze dne 12. 2. 2021, se pan ředitel Dvořák vůbec neobtěžoval odpovědět osobně. Odpověděl mi, jen zčásti, vedoucí zpravodajství ČT Petr Mrzena. Podle mě nedostatečně a vlastně zcela arogantně. Už to, že se občanovi a ještě k tomu bývalému premiérovi ČR ředitel veřejnoprávní televize, jakou ČT je, neobtěžuje odpovědět na jeho dopis, a to přímo na něj adresovaný, je vlastně také arogance.

V obou dopisech generálnímu řediteli píši, respektive opakuji, že jsem na rozdíl od zkrachovalého politika Občanské demokratické aliance (ODA), Kroupy, nedostával v posledních letech pozvání do ČT do zpravodajských a už vůbec ne do diskusních pořadů.

Šéf zpravodajství ČT Mrzena dal všemu korunu, když mi napsal, že v posledních pěti letech jsem v ČT byl dokonce třikrát(!), to je opravdu do nebe volající. Ostatně byly to vždy několikaminutové vstupy.

Zcela bez odezvy zůstala má stížnost v dopise vznesená vůči řediteli ČT na vyjádření „politologa“ Kroupy, kdy prohlásil, na, editorem ČT předem připravenou návodnou otázku, že přátelské vazby mezi mnou, Jiřím Šlégrem a Milanem Hniličkou prý byly mafiánské a korupční povahy a vznikly za vlády pod mým vedením. Je to nechutná insinuace a zřejmě také proto Daniel Kroupa dále může se svými rádoby politologickými a zejména protivládními kecy na obrazovkách ČT dále "zářit“. Je to skandální.

Stejně tak jsem pana ředitele ČT vyzval, aby veřejně sdělil, zda ještě spolupracuje s vlivovou a marketingovou agenturou Bison & Rose, navázanou na zkrachovalého uhlobarona a multimiliardáře Zdeňka Bakalu.

Veřejnost má na takovéto informace právo a stejně tak má právo na další informaci, a to, zda je pravda, že agentura Bison & Rose, dále navázaná ještě na Sobotku a Pokorného, radila panu generálnímu řediteli, abych se na obrazovce ČT objevoval co nejméně. To se pánům také, rukou společnou a nerozdílnou, podařilo.

Myslím, že přehmatů, chyb a kontroverzních kroků generálního ředitele ČT Dvořáka a jeho kamarily v ČT už bylo dost. Trvají již léta. Česká televize je až přehnaně protivládní a není schopná zajistit nezávislost ani objektivitu, zejména pak svého zpravodajství. Lidé jako jsou Dvořák a Mrzena musí odejít. Nastal čas na změnu, protože jen tak je možné zajistit, aby veřejnoprávní televize byla v předvolebním období opravdu nezávislá a tedy i politicky nestranná.

Stížnost na ředitele ČT jsem v minulém týdnu předal předsedovi Rady České televize, Pavlovi Matochovi, písemně minulý týden a já předpokládám, že stejně jako mnoho dalších stížností, které svědčí o naprosté neobjektivitě ČT, bude použita tím správným způsobem, tedy jako jeden z nástrojů pro odvolání současného generálního ředitele ČT.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dominik Duka: Floriánovo „hasičství" je třeba chápat v symbolickém slova smyslu

16:42 Dominik Duka: Floriánovo „hasičství" je třeba chápat v symbolickém slova smyslu

Komentář na facebookovém profilu ke svátku sv. Floriána