Jiří Paroubek: Komedie plná omylů na pražské radnici

18.06.2020 18:00

Koronavirus je nevyzpytatelný. Samozřejmě, dělat si legraci z někoho, že dostal koronavirus, by nebylo hezké. A pochopitelně by nebylo vůbec hezké dělat si šprťouchlata z komplikací, které v důsledku onemocnění koronavirem v širším společenství lidí nastanou. Ale u lidí, kteří řídí velký celek mimořádného politického významu, jako je hlavní město Praha, by se dalo očekávat, že se budou snažit riziko karantény, která hrozí zasáhnout pražskou městskou radu a zastupitelstvo, snížit na minimum.

Jiří Paroubek: Komedie plná omylů na pražské radnici
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

To se ovšem nestalo. Místo toho, aby městská rada vedla jednání on-line, bez osobního kontaktu, sešli se její členové v tomto týdnu i s přísedícími na zasedání po staročesku. Tedy s plnou svou fyzickou přítomností. A jeden z jejích členů má Covid-19.

Teď se ovšem lídři třech pražskokavárenských stran, zúčastněných v radniční koalici, obviňují, kdo to způsobil. Tedy, kdo byl tím mrákotou, který znemožnil jednání rady on-line a tedy bez rizika karantény. V tomto případě celkem věřím primátorovi, že on po zasedání s fyzickou přítomností členů rady a přísedících (v souhrnu až 50 lidí), vůbec netoužil. Má, zřejmě z členů rady jako jeden z mála, potřebu využívat výdobytků moderní techniky a moderní technologie. Většinově ovšem členové městské rady zůstávají v zajetí schůzových představ 20. století. A teď tedy dosti významným způsobem způsobili paralýzu v řídících strukturách Prahy...

Pokračují tak v seriálu chyb, který by už vydal na sepsání knihy. A to je za necelé dva roky velmi slušný výkon.

Rada města se raději zabývá změnou firmy, která zajišťuje zapůjčení a provoz koloběžek, které jsou používány v pražských ulicích a nezabývá se řešením základních problémů města. Těmi jsou například dostavba vnitřního městského okruhu. Mimochodem, určité řešení dokonce z prostředků státu za jistou protislužbu ze strany Prahy nabízel před časem premiér Babiš. Městská rada nebude v tomto volebním období schopna, kromě vyslání průzkumné sondy do části trasy D metra, zahájit výstavbu této trasy.

Anketa

Je Nora Fridrichová kvalitní novinářka?

7%
93%
hlasovalo: 25906 lidí

Slibovaná výstavba jednoho až dvou nových pražských mostů se ztrácí v nedohlednu. Stejně jako se v nenávratnu ztratilo zapůjčení pandy z dříve sesterského města Pekingu.

A "nehrozí" ani žádné rozsáhlé opravy pražských mostů, byť některé již jsou v havarijním stavu anebo se tomuto stavu velmi blíží.

Komedii, kterou spáchala městská rada na Smetanově nábřeží, nelze vůbec pochopit. Vystrčit do smogu na jedné z nejfrekventovanějších ulic centra města zahrádky restaurací, to může opravdu jen člověk postrádající racionální uvažování. Ale možná se tu a tam najdou lidé, kteří budou ochotní zaplatit za posezení s výhledem na krásné panorama Prahy a s možností nalokat se přitom výfukových plynů, peníze za takové posezení. V každém případě jim nezávidím.

A nepochybně to zkomplikovalo dopravu v centru města. A ještě větší komplikací by bylo, kdyby radní uzavřeli ještě i průjezd Malou Stranou. A k tomu se radní zřejmě nezadržitelně blíží. Místo toho, aby např. zpoplatnili průjezd centrem pro nerezidenty Prahy 1, hodlají celou věc utlumení dopravy v centru řešit administrativně.

Prostě, tahle městská rada nemá erudici, schopnosti ani představivost k tomu, aby řešila zásadní problémy města a zabývá se v zásadě margináliemi. Ty tu a tam ještě posílí strašením přívrženců pražské kavárny v Praze tu Ruskem, tu Čínou.

Obávám se, že zejména Čína proto nebude pospíchat s obnovením čtyř leteckých linek do Česka, které v posledních letech dopravily do naší země až 700 tisíc čínských turistů za rok. Minimálně jedna či spíše dvě letecké linky budou Číňany předisponovány buď do Vídně anebo do Budapešti, kde o to představitelé těchto měst enormně stojí. Pražští hoteliéři spláčou nad výdělkem. Je pak potřeba, aby šli hromadně poděkovat primátoru Hřibovi a jeho družině.

 

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lubomír Man: Proč Vystrčil mluví o vykonávaní „funkce“, když Ústava ČR mluví o „vykonávaní„úřadu“?

20:13 Lubomír Man: Proč Vystrčil mluví o vykonávaní „funkce“, když Ústava ČR mluví o „vykonávaní„úřadu“?

Není to podezřelé? Copak p. Vystrčil si článek 66, na jehož základě usiluje on a lidé kolem něj o to…