Jiří Paroubek: Sociální demokracie se potácí v křečích

18.5.2022 2:37 odp. | Komentář

Včera se objevila v médiích zpráva, že sociální demokracii právě opustil jeden z jejích nejzkušenějších politiků, poslední úspěšný ministr zdravotnictví, Miloslav Ludvík.

Jiří Paroubek: Sociální demokracie se potácí v křečích
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Ludvík je vynikající manažer ve zdravotnictví a dlouhá léta úspěšně řídí největší nemocnici v zemi, nemocnici v Motole.

Už před lety jsem trpěl už jako nečlen ČSSD při čachrech, které uskutečňovali v pražské městské organizaci Poche, Dolínek s spol. když zorganizovali vnitrostranické referendum, ve kterém se do čela kandidátky v Praze do sněmovny čachrováním dostal Dolínek na úkor Ludvíka. Jinak řečeno, na místo vynikajícího manažera a odborníka ve zdravotnictví si Poche a spol. vybrali nedovzdělaného troubelína. To jinak než za pomocí triků není možné.

Minulý pátek při zasedání předsednictva ČSSD (zřejmě jako obvykle online), prosadil Petříček, Šmarda a spol. do čela pražské kandidátky ČSSD pro volby do pražského zastupitelstva Annu Šabatovou. Nemám nic proti lidem mého věku, zejména když něco umí.

Anketa

Jste ochotni alespoň částečně omezit topení, ježdění autem či užívání klimatizace, abyste pomohli Ukrajině proti Putinovi?

2%
97%
hlasovalo: 35355 lidí

A. Šabatová byla ombudsmanka, na jejíž celkový výkon nemám konečný názor. Myslím ale, že nynější ombudsman S. Křeček je o třídu lepší. Ale pokud vím, Šabatová nedělala nikdy nic v oblasti komunální politiky. Ničemu nerozumí. Nic se nemůže naučit, protože už v ČSAD není od koho (s výjimkou pánů Čápa a Tomčíka ml.)

Její jedinou kvalifikací je, že se kdysi správně rozhodla a podepsala Chartu 77. Ale to dnes, v roce 2022, už je opravdu hodně daleko. A znalosti pražských reálií si doplnit nedokáže. Měla by mít znalosti v oblasti urbanismu, městské dopravy, dopravního systému, financování města, investičních priorit atd.

Petříčkovi a Pochemu šlo jen o to, vytvořit oslí můstek mezi sociální demokracií a novým aliančním partnerem pro volby, Zelenými, kterým má být právě Šabatová. Obávám se, že na tyto triky málokterý ze stálých či dokonce někdejších voličů naletí. Strana v tomto pojetí, řízená bludnými představami Petříčka, Šmardy a spol. v Praze zcela shoří. Očekávám debakl ve volbách do Magistrátu mezi 2 – 3% hlasů.

Doufám, že pak ti Petříčkové, Pocheové a Šabatové budou vědět, co je jejich povinnost. A konečně odejdou a přestanou ničit jméno sociální demokracie.

Musím říci, že odchod odborníka formátu M. Ludvíka z ČSSD se mě velmi dotkl. Ale za daných okolností nepřekvapil.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Skotačení zlínských soudců dle zprávy ČTK

13:15 Zdeněk Jemelík: Skotačení zlínských soudců dle zprávy ČTK

Dlouhodobé sledování trestního řízení soudního u zlínské pobočky Krajského soudu Brno může pozorovat…