Jiří Paroubek: To se nám to utrácí…

19.06.2023 15:49 | Komentář
autor: PV

Je bizarní, jak vlády, které samy sebe charakterizují jako pravicové, úporně prosazují změť změn různých daní, od DPH počínaje po platby živnostníků. K tomu jsou ještě posedlí potřebou chaotizovat důchodový systém. Ruku v ruce s tím jde jejich fanatické nadšení utrácet stamiliardy za šrot, označovaný za zbraně pro naši bezpečnost. Hodně z nás už zapomnělo, že něco dost podobného tady proběhlo již za Topolánko-Kalouskovy vlády.

Jiří Paroubek: To se nám to utrácí…
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

Zmatený ,,balíček“, důchodová reforma (následně zrušená), americká základna a nákup zbraní, za které Dalík skončil v arestu... Topolánek to označil za reformu ,,nalij-vylij“, což zcela sedí i na současný Fialovo-Stanjurův návrh změn DPH. Jinak řečeno, jde o guláš zvyšování a snižování DPH u různých druhů zboží, kdy konečný součet je téměř nulový. Tedy, jde o změny pro změny. Jde ve skutečnosti o zvyšování míry společenského chaosu.

Zkušenost z dob Topolánkovy vlády ukazuje, že ,,ozdravné balíčky“ vedly ke zhoršení našeho ekonomického postavení ve srovnání s okolními zeměmi. Teď to Fialova vláda hodlá zopakovat. Nic nezapomněli a ničemu novému se nenaučili, leda tak jak své staré chyby rozhojnit. Prý nechtějí zadlužit naše děti, přitom jimi vytvářený státní dluh roste šokující rychlostí. Aby si s ním ani budoucí vlády nemohly poradit, tak jim ta Fialova připravuje dokonalou finanční past. Nynější koalice uzavře smlouvy na nákup stíhaček, tanků, transportérů… tedy útočných systémů, které nás mají bránit v nynější válce, do které nás zatahují, seč jim síly stačí.

Vláda dezinformačně mlčí o faktu, že ač budeme za zbraně brzy platit desítky miliard, tak dodány budou až za mnoho let. V té době tady už nebude žádný premiér Fiala ani války dychtivá Černochová a svazácky aktivistický Lipavský, nicméně jejich dluhy už zůstanou s námi. Příští vlády nejenže budou muset najít ohromné peníze na doplatky za zbraně, ale budou financovat také jejich každodenní provoz a údržbu. Opět další desítky miliard.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům

9:39 Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům

Výzva poslancům Poslanecké sněmovny ČR.