Když Sobotka svůj návrh přednesl, mohlo se mnohým zdát, že se sociální demokrati začínají inspirovat tím, jak funguje populistické hnutí ANO, které se po volbách chodí ptát svých voličů, zda má dělat to či ono. Jenže co se může jevit jako logické v případě nevyprofilovaného hnutí, je v případě zavedené politické strany dosti neobvyklé.
Navíc už jen vyslovením tohoto návrhu Sobotka vyjevuje, že si není svojí pozicí ve straně zdaleka tak jistý, jak by naznačovala jeho prohlášení po vítězném souboji s tzv. pučisty, které bylo podtrženo jasným rozhodnutím Ústředního výkonného výboru strany, že má právě on stát v čele vyjednávacího týmu strany a být stranickým kandidátem na příštího premiéra.
Ačkoliv se skupina okolo bývalého místopředsedy Michala Haška, která se Sobotku hned po volbách pokusila sesadit z čela strany, stáhla po své porážce do ústraní, přičemž její čelní představitelé opustili vysoké stranické funkce, zdá se, že si Sobotka nemyslí, že souboj s křídlem příznivců prezidenta Miloše Zemana v čele s Haškem skončil.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rozhlas.cz