Jiří Vyvadil: Andreji, chce to sebereflexi. Přestaň s těmi státními zástupci, chceš-li být za rok premiérem

15.10.2016 7:35

Začnu možná tím, že přeji paní prof. Válkové, aby se stala senátorkou za ANO. Na rozdíl od totálního pošuka Roberta Pelikána, který ji vyměnil, byla uměřená, rozumná, a vyvážená. Protože jsem patřil k té první generaci senátorů, kdy zcela nesporně Senát vynikal noblesou a personální jedinečností, jistě by tam patřila, aby tu úroveň trochu zdvihla.

Jiří Vyvadil: Andreji, chce to sebereflexi. Přestaň s těmi státními zástupci, chceš-li být  za rok premiérem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil
reklama

Článek, který píši, může navozovat tajemno sporu či útoku, je jistým přátelským a poctivým sporem a útokem, ale protože Andrej Babiš není vůl a umí vyhodnocovat jako podnikatel a samozřejmě i politik souvislosti a ví, že musí odstraňovat překážky, které mu vadí k ještě lepšímu úspěchu, včetně těch, které způsobil svou vlastní chybou, píši tyto řádky…

Respektive ještě jinak: Odmítám praxi, kterou zavedl kdysi Jan Kubice svou Kubiceho zprávou, která tuším na 120 stránkách uveřejněných cca 4 dny před volbami obsahovala slátaniny o členech ČSSD coby spolupracovnících organizovaného zločinu. Mimochodem, jednou z dílčích, ale silnou obětí byla i následně dlouho uctívaná místopředsedkyně ANO, dnes bohužel už zblblá eurokomisařka Jourová.

Kubice byl taxikář, a byl podporován Havlem, a stal šéfem ÚOOZ. Šlachta, milenec Bradáčové, byl tuším kombajnista, a proto byl jeho logickým následovníkem.  

Mimochodem, Andreji (jsme ve stejném věku, a proto tykám). Máš to zapotřebí?

Že píši tyto řádky, má jinou souvislost.

Zastupuji plukovníka Mgr. Tomáše Martince ve sporu o ochranu osobnosti, kdy několika v zásadě za jiných okolností bezvýznamných vět, zlikvidovala Vrchní státní zástupkyně Bradáčová, pro kterou už několik let je vytvářen speciál státních zástupců pro otázky korupce a celou dobu měl být vytvořen superútvar ÚOOZ, který by mu byl podřízen a který by onen muž vedl. Dva lidé, puzeni k sobě hlubokým citem, čas od času vyjadřovaným v materializované podobě tekuté povahy, by rozhodovali o tom, kdo bude stíhán a kdo nebude. Pavel Zeman, Nejvyšší státní zástupce, pozůstatek toho nejhoršího, co zůstalo z vlády ODS nad vnitrem a spravedlností, je vždy a bez skrupulí podepřel.  

Andreji, máš mnohé předpoklady k tomu, abys byl budoucím premiérem. Prezident Ti je jistě nakloněn. Ale idiotská dobrodružství se spiknutím u policejní reorganizace nebral. Tím Tě zaskočil, ovšem zklidnil stát a zaslouží si za to dík.

JUDr. Lenka Bradáčová zlikvidovala nejúspěšnější policejní útvar protikorupční policie v dějinách naší nové republiky : Casa, Julínek, Rath atd…  

Jak říká zvídavý redaktor Xaver Veselý z Frekvence 1 : Tato žena vždycky ví, co říká, jak to říká a proč to říká. Zlikvidovala nejúspěšnějšího ředitele protikorupčního útvaru drobnou lží, že vytvořil na ní kompro, aby jí zlikvidoval, že v jenom spise je zmínka o tom, že její manžel patří mezi zájmové osoby podezřelé trestnou činností náměstka ministra pro sociální věci pana Šišku.

Andreji, trivialita.

Přesto ne ten Tvůj kombajnista Šlachta, ale profesionál Mgr Martinec byl zničen.Kubice, Blažek, Nečas, Nejvyšší zástupce Zerman do toho pražili a jeden z nejúspěšnějších policistů České republiky plk. Mgr. Tomáš Martinec musel odejít.

To není blbinka.

Sobotku volit a podporovat nelze, opakuji Sobotku.

Ovšem po Kubicovi, který zde způsobil  politickou krizi a vyhrál Topolánek, po Ištvánovi, který s kombajnistou Šlachtou cosi vymyslel na Nečase a jeho milenku, je už toho dost.

Je jasné, že jsi chtěl odstranit policejního prezidenta, či Chovance….Bohudík Ti prezident Zeman nevyhověl a puč nevyšel.

Trochu to shrnu.

Jistě mi dáš za pravdu, že nikdo mého typu nemůže být unesen Tvým proudem řeči. Jseš Slovák a už nikdy dokonale česky mluvit nebudeš. Ale, to asi není podstatné. Podstatné je, že Tě ani tě na vteřinku nezajímá, o čem mluvil Petr Pithart u příležitosti výročí narození Václava Havla.

A v tom je podstata dneška: Sobotka a jeho rádci : Špidla, Novotný, Prouza, Dienstbier…..byli jistě Pithartem nadšeni.Já osobně a lidsky nic proti němu nemám, ale ani na vteřinu bych si ho – a věřím – jako Ty nikdy neposlechl.

Prodělal jsi nyní nějaké volby, krajské volby. Ty volby poprvé neměly  žádný jiný význam než  politický signál pro volby budoucí…

Chceš být premiérem a jistě nechceš, aby Tě v nějaké pro ně vhodné chvíli zlikvidovali Nejvyšší státní zástupce Zeman (mimochodem, co tam ten ódesák má ještě dělat?) , Vrchní státní zástupkyně v Praze Bradáčová a Vrchní státní zástupce v Olomouci Ištván.

Nevím… Jsi připraven na ozbrojený odpor?

Možná máš pocit, že všechno víš?

To asi měl Rath také.

Na rozdíl od něho budeš mít při rozsahu svého podnikání mnohem více černot….

Vítám, že aktivně se snažíš nyní rozšířit svůj politický potenciál.

Každá strana si musí vyhodnotit, co chce. Pokud ČSSD by chtěla mít premiéra, tak, s výhradou všeho možného je dnes jediným možným Jiří Zimola. Pokud nechce, nechá si tam ČSSD Sobotku a zůstane, jako dnes ODS na periférii.

Hledej politické spojence a odstraňuj své blbosti. Důvěřovat na nejvyšší úrovni české policii a státním zástupcům je blbost. Ale spojovat se s nimi, je cesta do pekel.

Tvůj ministr spravedlnosti je ambivalentní. Ale v každém případě by s ministrem vnitra, i když se vzájemně nenávidí, měl uzavřít dohodu, že zde už nebudou žádné policejně prokurátorské puče a převraty.   

A Zeman, Bradáčová a Ištván by měli odejít.

Potřebujeme státní zástupce kvalitní, ale ne ty, kteří jsou zvyklí, prostřednictvím svých stíhání dělat politiku. To snad nebylo ani před rokem 1989.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Urbach: Kurz s Putinem o Sputniku V

20:44 Jan Urbach: Kurz s Putinem o Sputniku V

Boj proti pandemii Covid-19 a možné dodávky ruské vakcíny Sputnik V do Rakouska byly tématy dnešního…