Německá vláda se silným lobbingem zelených ministrů Habeka a spol. ostře protestovala a Rakousko ústy své zelené ministryně pro životní prostředí hrozí dokonce žalobou k evropskému unijnímu soudu.
Naopak Francie, která započala 1. ledna 2022 své evropské předsednictví, důrazně oznámila svůj program na znovuobnovení vývoje a konstrukce nových, zejména malých modulových jaderných elektráren a k ní se připojuje i Polsko, které s výstavbou právě několika takových modelů na svém území počítá, a i Česko patřilo za časů Andreje Babiše k silným evropským podporovatelům této linie. Nový premiér se k této myšlence tady doma přidává, ale jak se bude chovat na zasedáních Evropské rady, teprve uvidíme...
Nadpis článku „Jaderná válka v EU“ budí dojem, že chci získat laciné body zájmu. Ale tak to není. Spíš se obávám, že tento problém, který je mnohem krizovější, než například z tohoto úhlu zcela marginální téma, zda Maďarsko připouští či nepřipouští homosexuály jako předmět výchovy na školách, novináři téměř ignorují, protože nevědí, jak jej správně ideologicky vyhodnotit. Ale my bychom neměli zapomínat na naši česko-rakouskou hraniční válku o jádro, na zablokované přechody a agresivitu zelených protičeských extremistů. A to bylo pouhým preludiem.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV