Jiří Vyvadil: Nenalít Kalouskovi, Hrušínskému či Hřebejkovi je tedy správné? Tak jo…

17.05.2019 16:58

Nepochybně mnou otřáslo nedávné rozhodnutí Ústavního soudu, ve kterém bylo řečenol, že i podnikatel může při výkonu svého podnikání uplatňovat svůj politický názor, jako například podmiňovat ubytování turistů z Ruska jejich podpisem pod prohlášení, že nesouhlasí s anexí Krymu. Šimíček navíc vypíchl, že musí takové jednání směřovat k dobru.

Jiří Vyvadil: Nenalít Kalouskovi, Hrušínskému či Hřebejkovi je tedy správné? Tak jo…
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil
reklama

Budiž. Zcela určitě tím rozhodil práva a povinnosti podnikatelů v oboru hotelových služeb či pohostinství a byť 99 % z nich jsou zcela normální a politiku do kšeftu nepletou, což až donedávna se zdálo jako jedině možné, mohou být případy, kdy politické názory vyhřežou…

V české společnosti se vyskytují malé, ale priviligované skupiny, které například fanaticky napadají Rusko, vyvolávají poplašné zprávy o hrozící agresi, napadají i prezidenta Zemana či premiéra Babiše…Jsou přitom zpravidla neskutečně hrubí a arogantní a média obratem s obrovskou radostí jejich aktivity dál šíří.

Až do rozhodnutí Šimečkova senátu, by mě nikdy nenapadlo, že takové jednání, které svým přelomovým výrokem odsouhlasil a dokonce oslavil Ústavní soud může být po právu.

Teď někde proběhla beseda na Seznamu. Cz., kde advokát Václav Vlk s nadšením přivítal možnost, že mohou být i restaurace, kde budou odmítat nalévat komunistům. Čili už jasně onen názor přisoudil členům jedné politické strany.

Tak jo.

Nejvíce nenáviděným politikem Česka posledního desetiletí je Miroslav Kalousek. Byla období, kdy vyvolával odpor až u 90 % dotazovaných. Šířil nenávist, hrubost, lživé manipulace.

Stejně tak prakticky 90 % našich herců a umělců hledají ten nejextrémnější prostředek jak urazit prezidenta či premiéra.

Když už tedy soudce Ústavního soudu Šimíček zavedl toto nové pravidlo, s radostí budu čekat na to, že se najde někdy český hostinský či český hoteliér a s těmito zjevy vyrazí dveře.

Když nové pravidlo, tak vždy a ze všech okolností… Podle Šimíčka záleží na subjektivním pohledu podnikatele.

A určitě s tím nějaký podnikatel přijde, aby se zviditelnil…

Tak uvidíme, co to udělá.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice za zachování stavebních úřadů v působnosti obcí

12:52 Petice za zachování stavebních úřadů v působnosti obcí

My, níže podepsaní starostové, regionální a komunální politici, žád áme premiéra Andreje Babiše, aby…