Komunální a první kolo senátních voleb skončily v sobotu v noci a od té doby se objevila řada analýz a názorů na jejich výsledky, a proto jen telegraficky:
– Nešlo o referendum o dnešní vládě, jak se volby snažila prezentovat opozice. Účast 46 procent svědčí o tom, že volby nebyly zoufalým protestem mas zbídačelých občanů proti útlaku a ignoranci vlády, ale víceméně standardním měřením sil uprostřed volebního období, kdy nespokojenost s vládou začíná být viditelná a opozice sílí. Prostě “midterm elections”.
– Ukazuje se, že přes veškeré katastrofické scénáře a usilovné šíření paniky většina obyvatel zatím dopady inflace a exploze cen energií silněji nepocítila.
– Volby však přesto byly největším průzkumem politických preferencí občanů, jaký si lze představit. Z tohoto hlediska lze vyvozovat obecně závěry, i když volební výsledky byly pochopitelně silně ovlivněny různorodou komunální problematikou.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…