Jiří Weigl: Německo – návrat politiky

22.11.2017 8:23

Neúspěch jednání o sestavení nové německé vlády na „jamajském“ půdorysu ukazuje hloubku krize, do jaké se dostal německý politický systém po létech navenek úspěšného vládnutí obdivované kancléřky Merkelové.

Jiří Weigl: Německo – návrat politiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Weigl
reklama

Už samotná hlavní témata, na nichž jednání zkrachovala – zákaz dieselových motorů, rychlý útlum uhelné energetiky a neomezený příliv orientálních migrantů a spojování jejich rodin – ukazují, jak daleko se německá politika odtrhla od skutečných problémů a potřeb země a je ve vleku všeprostupující bizarní pokrokářské ideologie. Spory o tyto umělé absurdity, které do života našeho souseda zavlekla zpovykaná politicky korektní ideologie vrstev, které ze samého blahobytu nevědí „co roupama“ a pálí je dobré bydlo, ukazují, jak je současná německá politika vzdálena zájmům a potřebám obyčejných pracujících občanů Německa.

Všechna tato témata jsou prioritou Zelených a je příznačné, že pro kancléřku Merkelovou nepředstavovala problém a byla ochotna jim maximálně ustoupit. Potvrdila, že ve skutečnosti vždy byla ideologicky „zelená“ a křesťanskou pravici v Německu prakticky zničila. Pro FDP, která jednání ukončila, a ještě více pro bavorskou CSU je krach jednání jedinou nadějí, jak si zachovat šanci na vlastní existenci a nestat se bezmocným nástrojem pro uskutečňování globalistických záměrů pokrokářské levice.

Do Německa se po letech merkelovského bezčasí vrací politika, Němci se začínají ptát, jaké jsou jejich skutečné zájmy a kteří politici je hájí. A to je jen dobře, i když to momentálně znamená politické zmatky a možná krize.

Jiří Weigl

Psáno pro Institut Václava Klause.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Hošek: Bylo nebylo

13:44 Václav Hošek: Bylo nebylo

Muž v černém taláru s přísným výrazem ve tváři s opovržením pohlédl na zhroucenou postavičku ledva s…