Ladislav Kašuka: Putin mluvil o dobru a lásce, Petro Porošenko hřímal o válečném vítězství

01.01.2015 13:02

Z novoročních projevů Vladimíra Vladimiroviče Putina a Petro Porošenka

Ladislav Kašuka: Putin mluvil o dobru a lásce, Petro Porošenko hřímal o válečném vítězství
Foto: archiv L. Kašuky
Popisek: Ladislav Kašuka

Z novoročního projevu Vladimíra Vladimiroviče Putina:

„Ovzduší dobra, pozornosti a štědrosti zahřívá naše srdce, která jsou otevřená pro dobré záměry a ušlechtilé skutky, naplňuje nás nadějí“.

Jak sami vidíte, Vladimír Putin ve svém projevu nevyzývá k nenávisti k žádnému nepříteli a nehřímá žádná hesla proti politikům, nebo zemím, které proti Ruské federaci v minulém roce vznesli celou řadu neprokázaných obvinění a snaží se ho poškodit sankcemi, nýbrž mluví o lásce, dobru a otevřených srdcích pro konání dobrých skutků. To, že nemluví jenom tak do větru, dokázala Ruská federace v uplynulém roce svou humanitární pomocí Donbasu, Srbsku, nebo pomocí v boji s Ebolou a dalšími akcemi zaměřenými na pomoc potřebným a na záchranu lidských životů.

Z novoročního projevu Petro Porošenka:

„Ukrajina zvítězí ve válce vedené na východě země s proruskými separatisty, podporovanými Ruskem“.

Z rétoriky ukrajinského prezidenta čiší arogance a touha po válce, v jeho slovech chybí jakákoli naděje na mír, nebo pokračující příměří. Konflikt v Donbasu sám kvalifikuje jako válku a místo slov o dosažení nějakých dohod mluví o vítězství Ukrajiny a porážce separatistů (jak nazývají v Kyjevě vlastence, kteří odmítli respektovat vládu nikým nezvolených pučistů po majdanském převratu), jako o předem jasné věci.

Z novoročního projevu Vladimíra Vladimiroviče Putina:

„Čím více bude dobroty a lásky, tím větší bude naše sebedůvěra, tím budeme silnější a to znamená, že určitě dosáhneme úspěchů“.

Prezident Ruské federace vysílá svému lidu poselství, že čím více dobroty a lásky poskytnou občané RF sami sobě navzájem a lidem ze zemí, které stojí o mír a oboustranně výhodnou spolupráci, tím bude Ruská federace silnější a úspěšnější, protože jen když sám dáváš druhým lásku a dobro, můžeš čekat, že se ti dostane od druhých to samé.

Z novoročního projevu Petro Porošenka:

„Rok, který končí, byl nejtěžším v posledních sedmi desetiletích od roku 1945. Krvelačný nepřítel (zjevná narážka na Rusko) vztáhl ruku na naše životy, území, svobodu, nezávislost“. Dále Porošenko v projevu říká, že cílem všech reforem, které v současnosti podniká, je vstup Ukrajiny do EU.

Ukrajinský prezident si snaží otevřít zadní vrátka a všechny problémy a těžkosti Ukrajiny vzniklé krvavým majdanským pučem proti legitimní vládě a prezidentovi a které způsobí asociální reformy dané západem jako podmínka ke vstupu do EU, po kterých se země stane koloniálním panstvím nadnárodních korporací, se snaží hodit na Rusko, coby onoho krvavého nepřítele, protože podle něj jen Rusové a nikoli On, nebo premiér Jaceňuk a jejich neonacističtí banderovští pomahači mohou za vše zlé a za každou kapku prolité krve na postmajdanovské Ukrajině.

Jak všichni sami vidíte, silácké řeči ukrajinského prezidenta o VÍTĚZSTVÍ ve VÁLCE mnoho nadějí do roku 2015 nedávají. Naděje však umírá poslední a proto, nezbývá než věřit v moudrost Vladimíra Vladimiroviče Putina a v sílu a odhodlání tohoto muže a všech občanů Ruské federace udržet na světě, pokud to bude jen trochu možné MÍR.

Celý novoroční projev Vladimíra Putina
Celý novoroční projev Petro Porošenka

Ladislav Kašuka

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Novák: Situace na pracovním trhu zůstává nadále velmi příznivá

17:36 Miroslav Novák: Situace na pracovním trhu zůstává nadále velmi příznivá

Podíl nezaměstnaných osob v listopadu v souladu s předpoklady stagnoval na 2,6 %, když počet nezaměs…