Je až neuvěřitelné kolik lidí tomu věří, kolik z nich si ukula pouta z pocitu údajné vlastní nedostatečnosti, nevzdělanosti, špatné jazykové výbavy, zkrátka a dobře ze strachu z celkové sociální nekompetence. To, co je jim v médiích předkládáno jako ideál současného hrdiny, je pro ně stejně nedosažitelné jako pro Řecko uhrazení jeho údajných dluhů. Ve skutečnosti je tento svět jen pro asociální všehoschopné slouhy, kteří dokážou kohokoliv kolem sebe kdykoliv potopit a kteří zasévají do svého okolí pocit nejistoty a preferenci udavačství. Je to čas manažerů a úředníků. Je okouzlující poslouchat, jak se manažeři nadřazují nad úředníky a vykládají, že on jsou něco více, protože úředníky živí. Přitom oni sami jsou pouhými parazity na soukromých penězích a práce naprosté většiny z nich se podobá obrazu dozorce na plantáži, který prohání bič po zádech otroků. I tam jde o užitečnost, efektivnost, hospodárnost a flexibilitu. Úředníci jsou v tomto kontextu sice parazity na penězích veřejných, ale z hlediska společenské užitečnosti jsou s manažery jeden za 18 a druhý bez dvou za dvacet (tedy za dvaadvacet, pokud dobře počítám).
Upřímně si přeji, aby po mimořádných volbách udělali Řekové na své údajné věřitele a věrozvěsty řecké neefektivity a nízkého výkonu dlouhý nos. I postřelený Wolfgang Schäuble by si měl uvědomit, že nelze mít na každého stejné nároky a že by si s takovým přístupem, který on uplatňuje vůči Řecku, sám na vozíčku v politice ani neškrtnul. V každém případě jsou jeho výroky kabinetní ukázkou křesťanského myšlení a zdaleka nikoliv jen politického. Navíc to byli Němci, kteří svými spekulacemi k řeckému bankrotu přispěli měrou vrchovatou a vydělali ještě daleko více, než nyní Řecko údajně dluží. Je na čase říci bratrům Němcům, že si své poručníkování a posedlost evropským pořádkem strčili někam, protože by jim někdo mohl připomenout, že největší neštěstí v dějinách lidstva vyšla z německých ambic dělat pořádek a sjednocovat Evropu. Bylo by moc fajn, kdyby se našel někdo, kdo by to nejmenovanému německému nechlapci vmetl konečně do tváře. Jen se Německo pustilo v roce 1990 ze řetězu, tak přispělo významnou měrou k rozpoutání války v bývalé Jugoslávii a dnes je hegemonem rodící se války na Ukrajině proti Rusku.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vasevec.cz