José Manuel Barroso ovšem své působení v čele Evropské komise vidí – aspoň podle vlastních slov - pozitivně a žádné trhliny v trupu lodi zvané Evropská unie nepřipouští. Jeho věrný chór, kam se za Českou republiku mj. řadí P. Telička, notuje s ním.
Integrace prý vítězí nad dezintegrací, krize (kterou někteří nazývali přechodnou chřipkou) je údajně zdárně za námi (vždyť jsme nasadili antibiotika v podobě fiskálního paktu) a podpis asociační dohody s Ukrajinou, Gruzií a Moldavskem můžeme považovat za milníky pro celou Evropu (jak se v červnu vyjádřil prezident EU Herman Van Rompuy).
Za milníky pro celou Evropu lze ovšem považovat celý ten výčet domnělých úspěchů – a to za milníky varovné.
O tom, že oslavy konce krize můžeme přirovnat k dekorování komisaře Juva poté, co prý skoncoval s hrozbou v podobě zločinného Fantomase, který se zatím chystal k novému úderu, zmínil ve svém článku Martin Hekrdla.
Podíváme-li se na symptomy nemoci, která se evidentně nevytratila, zjistíme, že na ně naordinovaná léčba nezabírá. Snaha nadnárodních korporací maximalizovat svůj zisk za jakoukoli cenu a přirozenost spekulantů chovat se z podstaty svého založení riskantně, tedy nezodpovědně, znemožňují léčbu, natož uzdravení.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.