Marek Řezanka: Podvodník s kolty proklatě nízko. Deset malých černoušků v Kyjevě. Míří obchodník s „kyselým deštěm“ do Prahy?

29.03.2015 21:06 | Zprávy

MAREK ŘEZANKA se zamýšlí nad typickým rozhovorem z Respektu a odhaluje souvislosti jednoho případu byznysmenů s „lidskými právy“, kteří prchají z Ruska, kde jim začíná hořet koudel u pozadí..

Marek Řezanka: Podvodník s kolty proklatě nízko. Deset malých černoušků v Kyjevě. Míří obchodník s „kyselým deštěm“ do Prahy?
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Ruský prezident Vladimir Putin

Finančník Bill Browder chce pomstít svého blízkého spolupracovníka (nemluvě o ztrátách finančních). V rozhovoru s Ondřejem Kundrou v Respektu (patří do Bakalovy stáje, pozn. PP) čtenářům sděluje, proč má na ruského prezidenta pifku. Viní ho ze smrti Sergeje Magnického.

Moskevský soud totiž uznal Williama Browdera, šéfa britského investičního fondu Hermitage Capital, vinným. Za daňové úniky přes půl miliardy rublů ho v nepřítomnosti odsoudil k devíti letům vězení. Ze stejného zločinu uznal vinným i zesnulého auditora a právníka Sergeje Magnického. Jeho případ byl ale vzhledem ke skutečnosti, že zemřel, zastaven.

Byznys jako na Wall Street

„Nikdo nemůže tvrdit, že byl Magnickij úplně bez viny. To, co se s ním ale dělo potom, je jedna velká obžaloba ruského systému a justice“, okomentoval kauzu zahraničně-politický komentátor ČRo, Milan Slezák. Magnickij měl být údajně tvrdě zbit a nemělo se mu poté dostat adekvátní lékařské péče.

Jak to tak v podobných případech bývá, nemá kauza pouze jednu stránku mince. Kromě prošetření soudních úředníků a jejich postupu je tady i otázka „čistoty“ obchodů pana Browdera a otázka neplacení daní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: protiproud.cz

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Politické i trestněprávní důsledky pro bitcoinovou kauzu

Neměla by trestněprávní důsledky kauzy posoudit policie? A k těm politickým. Kdo z politiků by je měl nést jaké politické důsledky, když hlavní dva aktéři Blažek a Stanjura v politici skončili? Nebo podle vás je do toho zapleten z politiků ještě někdo další? Kdo? A co tedy vlastně přesně budete děla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Feng Biao: Směřujeme k „patnácté pětiletce“. Čína s otevřenějším postojem sdílí s celým světem nové příležitosti

16:10 Feng Biao: Směřujeme k „patnácté pětiletce“. Čína s otevřenějším postojem sdílí s celým světem nové příležitosti

Nedávno úspěšně skončilo čtvrté plenární zasedání 20. Ústředního výboru Komunistické strany Číny, kt…