Martin Komárek: Babiš, Komárek a sebeúcta

15.8.2017 5:00 odp.

Jeden dobrý člověk napsal: "Hele je ten Dědyš ale filuta ... protože ty si necháš srát na hlavu kdykoliv ... své sis slíznul, když tě koupil před volbami. Své řiťolezectví jsi dával najevo až do okamžiku, dokud tě hřál na svých prsech viditelně. Ale takto to vypadá, že i když tě jakoby odvrhl, láduje tě pořád docela dost. Tohle by normální člověk ze sebe fakt dostal jen kdyby měl schopnost sežrat své vlastní lejno…to ty dokazuješ stále dokonaleji..."

Martin Komárek: Babiš, Komárek a sebeúcta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Komárek

Tohle je jedna z odpovědí na komentář v Komárkových novinách. Je mi člověka, který to napsal, líto z mnoha důvodů. Jednak si je naprosto nejistý sám sebou, jednak měl asi v životě velké potíže. Neváží si sebe sama, jeho osud bych sdílet nechtěl. Nikdy bych ho ale necitoval, kdyby byl bez citátu možný tento článek. Slušný člověk totiž nemůže tyto divné tvory vystihnout, aniž je cituje.

Chci mluvit o dvou věcech.

Ta první je mnohdy šílená úroveň internetových a facebookových debat. Divil se tomu už Miloš Zeman a nazval sprosťáky sprostě diskutující, póvlem. Nevím, zda si na to vzpomněl, když jejich řeč dostal až do rozhlasového rozhovoru o Pussy Riot.

V tu chvíli jsem pana prezidenta nechápal, byť jeho motiv určitě najdu, neboť píšu detektivku o tom, proč je Zeman jaký je. Běžné, průměrné lidičky, kteří urážejí jiné lidi na fb, chápu víc. Přenášejí své roztrpčení z toho, že svět je nespravedlivý a nenadělil jim dost, do slov. Nikdo z nich by za mnou nepřišel a nevylál mi do očí, ale tady, v imaginárním prostoru, kde nemusí bojovat a vždycky vyhrajou, když budou stát na svém, mají plné spodky odvahy.

Ta druhá věc, o které chci promluvit, je politika. Parlamentní politika je totiž stejná, jako tyto legrační frustrované komentáře. Kdejaký hejhula si stoupne za stolek a uráží a otravuje lidi. Nikdo mu v tom nemůže zabránit a on se vždycky cítí jako vítěz. A zatímco hlas facebookových žvanilů zatím nerozhoduje o ničem, takový frustrovaný hejhula, kterého jsme si kvůli mizernému poměrnému systému zvolili, spolurozhoduje o osudech země.

Dovolte trochu patetický závěr. Pustě klnout a žvanit žvásty může jen ten, komu chybí sebeúcta. Sebeúcta je někdy pro člověka zdánlivě nevýhodná, například mu brání přijímat úplatky, lichotit vlivným a podrážet jiné lidi. Při bližším pohledu však „výhodná“ je. Nemáte-li sebeúctu, nemůžete si vážit ani druhých lidí, ani své země ani svého díla. Jste ubožák.

Možná je to náš největší problém. Nedostatek sebeúcty a úcty k druhým. Obojí se projevuje nelíčenou hrůzou české politiky i idiotismem mnohých příspěvků v internetových debatách.

Vyšlo na komarkovynoviny.cz. Publikováno se souhlasem autora

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Jozef Síkela byl položen dotaz

Zákaz spalovacích motorů

Co jste jako ministr průmyslu udělal nebo v nejbližší době, například během našeho předsednictví, uděláte pro zrušení nebo přinejmenším odálení zákazu spalovacích motorů? Nebo už připravujete nějaké dotace pro lidi, aby si mohli elktoauta pořídit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Urbach: Ukrajina hrozí Izraeli

21:37 Jan Urbach: Ukrajina hrozí Izraeli

Ukrajina vyhrožuje Izraeli „reciprocitou“ v souvislosti s jeho uprchlickou politikou, uvedl velvysl…