Matěj Čeleš: Hospodářský cyklus je neúprosný

14.02.2017 17:38

Komentář k údajům o HDP:

Matěj Čeleš: Hospodářský cyklus je neúprosný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Česká republika stále mírně ochlazuje tempo růstu svého hospodářství. Včera zveřejněný výhled Evropské komise předpokládá, že bychom měli letos a následující rok zvýšit růst HDP ke třem procentům. Tento názor ale nesdílím.

Odhaduji, že tempo růstu HDP bude i nadále zpomalovat až k jednomu procentu v příštím roce. To ale nemluvím o možném zásahu zvenčí v podobě ekonomického šoku. Od pádu Lehman Brothers uplynulo už skoro devět let a hospodářský cyklus je neúprosný.

Rizika další možné krize je možné vidět zejména v zadlužení některých velkých světových ekonomik, které se z minulé krize vůbec nepoučily a dále rychle zvyšují svůj dluh.

Autor je investiční analytik.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Hřibův folklór, vraždící čepičky a konfuciánský teror

18:02 Petr Hampl: Hřibův folklór, vraždící čepičky a konfuciánský teror

Před pár dny proběhl v Praze kongres Ujgurů. To jsou takoví divní lidé trochu mongolského vzhledu v …