Michael Rada: Inkvizice končí, nastupuje Insolvence

08.09.2016 9:39 | Zprávy
autor: PV

Tak na ně došlo (prý). Novodobí inkvizitoři zvaní insolvenční soudci s výdělky často vysoko převyšujícími nejen životní minimum, ale i hladinu 350.000,-Kč měsíčně, začínají žádat o ukončení činnosti, jejich platy a odměny by se totiž měly snížit.

Michael Rada: Inkvizice končí, nastupuje Insolvence
Foto: Archiv Michaela Rady
Popisek: Michael Rada

Tématu dluhů, věřitelů, dlužníků i insolvenčních správců se nevěnuji poprvé, před tím to však bylo na původním působišti mého blogu, na serveru iDNES. Příspěvky s níže uvedenými názvy, nejen, že měli poměrně vysokou čtenost, ale zvedli i vlnu nevůle, která se odrazila mimo jiné v blokaci mých příspěvků tímto severem:

Prvním výraznějším píchnutím do čapího vosího hnízda byl článek s názvem Jak se stát insolvenčním milionářem, aneb legální lichva druhým, v tomto případě přilitím lihu do ohně byl příspěvek s názvem Insolvenční správce – dobře živený státní zaměstnanec.

Na tyto dva pak navazoval třetí, Víte k čemu je databáze dlužníků? K ničemu! ,a protože už ty dva bylo obtížné rozdýchat, ten třetí už pro jistotu iDNES v rámci blokace mé činnosti na hlavní stránku ani neumístila.

Zato se jej podařilo umístit v novém domovišti v Parlamentních listech.

A jen dva dni poté, co se tak stalo, jsem v jiném periodiku, tentokrát HN, narazil na článek s následujícím názvem První exekutoři končí, vadí jim nižší příjmy. Nevyplácí se to, říkají.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Pelc: Do půlnoci u Ústavního soudu objednáš, ráno v Baxaboxu máš

12:16 Vladimír Pelc: Do půlnoci u Ústavního soudu objednáš, ráno v Baxaboxu máš

Slogan do titulku jsem si vypůjčil z internetové diskuse. Je dobře, že národ má smysl pro humor. Jen…