Milan Knížák: Lidé bděte

14.03.2020 18:34

Nejvyšší státní představitelé nerespektují nařízení, která platí pro všechny občany naší země.

Milan Knížák: Lidé bděte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Knížák
reklama

Pokud vím, máme stále ještě parlamentní demokracii, tzn., že u nás vládne sbor poslanců volených všemi dospělými občany. Vláda je pouze služebný orgán, který prakticky vykonává dohodnutou politiku. Nikdo z tohoto systému není vyjmut.

Pokud premiér Babiš strávil dovolenou v nebezpečné zóně, měl se on a jeho rodina odebrat do karantény. Nebyl žádný důvod, aby se tomu vyhýbal.

Premiér Andrej Babiš trávil dovolenou s rodinou ve francouzských Alpách v době, kdy už v dané oblasti byly potvrzené případy koronaviru. Odmítá přitom odpovědět na otázky, jestli se nechal po návratu testovat a jaká opatření podnikl, aby případně nikoho nenakazil. Podle fotografie, kterou premiér zveřejnil 8. února na svém twitteru, byl v té době na dovolené v oblasti Auvergne-rhône-alpes, kde ke dni 9. 3. 2020 evidovali 182 potvrzených případů. Dovolenou ukončil až o víkendu 15. – 16. února a od té doby je neustále v kontaktu s lidmi. Tolik zpráva. Zřejmě jen nechce přispívat k panice a je mu jasné, že on se nakazit nemůže, neboť je nepostradatelný. (Převzato od Dr Miroslava Macka.)

Prezident Zeman plánuje návštěvu ohniska pandemie – Čínu i když jsou tam cesty zakázány. Možná, že v době, kdy tam pojede bude všechno v pořádku, ale teď se to neví a proto ohlašování takové cesty svědčí o neomalenosti a pohrdání vlastní zemí.

Politici a státní úředníci mají především sloužit společnosti. Jsou to naši zaměstnanci. Platíme je z našich daní. Když se Babiš vytahuje co všechno udělal, postavil a zařídil, nemá na to právo. Je to falešná volební kampaň na kterou láká tu primitivnější část obyvatelstva.

I řada tzv. bezpečnostních nařízení je chaotická, především však přichází pozdě. Vyrojilo se spousty zákazů o kterých nevíme jak naše hospodářství poškodí a do jakých zmatků ho uvrhne.

Ministr zdravotnictví se chová jako Babišův sluha, což ostatně platí pro celou skvadru nazvanou ANO.

Uvědomuji si velké nebezpečí, které by mohlo v případě zanedbání vážně poškodit život společnosti, ale hysterie a nelogická opatření nikdy ještě ničemu nepomohla.

Zeman a Babiš si hrají na diktátory a pokud budeme vlažní a nepozorní, stanou se jimi. Babišovi především jde o jeho podniky a vlastní kůži. Mstivý Zeman se zdá být už senilní.

Lidé bděte!

Spoléhejte na vlastní rozum a akcentujte osobní odpovědnost!

Jen to nás může zachránit.

Milan Knížák

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Seemann: Kurz se už nebude spoléhat na Brusel

7:34 Richard Seemann: Kurz se už nebude spoléhat na Brusel

Rakouský spolkový kancléř Sebastian Kurz oznámil před cestou do Izraele změnu kurzu pro strategii b…