Miroslav Kulhavý: Odporní a zaslepení kritici Číny a současně i vlády, ztratili soudnost

25. 3. 2020 18:44

Předem chci, pro pochopení dalších řádků, vymezit své mantinely. Ne, že by Čína nebyla v mých očích terčem oprávněné kritiky a je toho z pohledu lidských práv hodně, ale vinit někoho, že chtěl pomáhat bližním, je stejné, jako vyčítat lvům v Africe, že sežrali zebru.

Miroslav Kulhavý: Odporní a zaslepení kritici Číny a současně i vlády, ztratili soudnost
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Poušť Taklamakan leží v čínské provincii Sin-ťiang
reklama

Vyčítat vládě, že nezabránila čínskému etniku v ČR v legálním nákupu volně dostupného zdravotnického materiálu a to až po zveřejnění upozornění BIS, je opravdu pět generálů po deseti bitvách. Jednak zpráva BIS přišla na vládu až v době, kdy stát distribuci již zablokoval, ale to není podstatné; podstatný je směr kritiky.

Zeptal bych se řady lidí z opozice – např. senátora V. Hampla, Ženíška z Topky, D. Přibáně a řady dalších, co by dělali, kdyby měli své nejbližší v současné Itálii a ti by na nich žebrali roušky a další materiál? Jistě by se snažili jim maximálně vyhovět. Pochybuji, že by se v odpovědi příbuzní dočetli, že se v budoucím čase očekává koronavir i v ČR a že nic nedostanou, byť byl ještě volný prodej.

Z celkového pohledu je naprosto zřejmé, že neschopné orgány EU (a ještě kritizující naše opatření) a řada západních států zaspala a že vláda ČR je na špici v obranných krocích proti šíření COVID 19. Jistě se i u ní najdou menší časové prodlevy a informační šum v zajišťování zdrav. materiálů, do kterého však jistě patří neuskutečněné dodávky – viz zadržený kamion na německých hranicích. Ani cílená distribuce není bez kazu, ale to, že se řada lidí setkává s takovouto mimořádnou situací bez zkušeností a možné přípravy, míněno na všech stupních včetně příjemců, je nutno brát v úvahu. „Poučení z krizového vývoje“ je zatím předčasné.

Pokud jsem zmínil směr kritiky, bez ohledu na relevantnost, je ze strany opozice a novinářských tradičně zaujatých žvástalů, plus ČT (168 hodin, Reportéři) a některá periodika, globální; tedy kritizovat vládu vždy a za všechno. Rozdvojení osobnosti bezhlavých kritiků za každou cenu se projevilo u počátečních jednání o pomoci ČR Číně – těch jmen co dostala vláda, že nechce. Po změně postoje z té samé kritizující strany zžíravá slova o rozhazování. Brát ty blábolily vážně, tak je to na špagát. A výsledek? Dle slov pana Hamáčka, části pomoci se Čína vzdala a tak zůstala v tuzemsku. Umím si živě představit, jaký to musí být stres, intelektuální rozklad a kdo ví co ještě – u ortodoxních kritiků Číny, když právě ona je jediná, která nám pomáhá; asi by měl nastoupit psychiatr! Za mě platí první odstavec.

Tedy obecně, to není slibované táhnutí za jeden provaz, ale hyenismus ve snaze na dnešní tíživé situaci sbírat politické body. U prezidenta Zemana je to stejné, tedy rozporné: když vystoupí a promluví – špatně; když nevystupuje a nemluví - zase špatně. Shrnuto – platí výše ta zmínka o pěti generálech a deseti bitvách ex post, tedy prakticky mnozí z opozice např. Kalousek, Schwarzenberg, Němcová a další (NE VŠICHNI) by si měli sešívačkou sepnou pysky a držet svou nevymáchanou hubu. Tím udělají pro republiku nejvíc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lukáš Kovanda: Americká ekonomika sice rekordně roste, přesto se stále citelně propadá

14:37 Lukáš Kovanda: Americká ekonomika sice rekordně roste, přesto se stále citelně propadá

Statistika může mást, takže když se bude Trump novým čísly chlubit, Biden má po ruce pádné odpovědi.