Miroslav Kulhavý: Podlézavý Daniel Herman

18.07.2021 10:02 | Komentář

Dostat metál za mírné, ale podstatné prznění historie, zavání úplatností; a nemusí to být jen o financích.

Miroslav Kulhavý: Podlézavý Daniel Herman
Foto: Daniela Černá
Popisek: Bývalý ministr kultury Daniel Herman

Je jistě správné narovnávat historicky narušené sousedské vztahy, ale nezbytnou podmínkou pro dobrý výsledek musí být OBOUSTRANNÁ snaha, tedy úsilí o co nejpřesnější popis historických událostí se všemi následnými důsledky.

Anketa

Souhlasíte, aby se pokuty za opakované přestupky odečítaly ze sociálních dávek?

97%
1%
hlasovalo: 17961 lidí

Citace D.H.: „"Budoucnost má jen ten, kdo zná svou minulost. Znát vlastní minulost, aby bylo možné společně vytvářet budoucnost. To je úkol pro nás všechny," dodal. Proto je podle něj nutné přinášet do česko-německého soužití nové impulzy, aby neožívaly staré předsudky.“

Hezká slovíčka, jen skutek utek. Tím počátkem by mělo být přihlášení se sudetských Němců ke všem hrdelním zločinům a k faktickému (materiálnímu) a i psychickému nátlaku na původní české obyvatelstvo. Tento začátek všeho si sudetská strana v plné šíři nikdy nepřiznala. Jejich argumentace zpravidla začíná až někde zprostředka. Tedy tam, kde lze účelově na obou stranách nalézat plusy a mínusy.

Čas pracuje pro sudetskou stranu; odcházejí pamětníci, především z řad těch, kteří se museli vystěhovat; zvláště ti z gruntů svých předků. Ti vadí nejvíce, neb jsou živou obžalobou. Stejně tak na druhé straně jsem neslyšel, že byli konečně vyloučení ze sudetského svazu ti, kteří mají stále ve svých zásadách vrácení zabaveného majetku spolu se zrušením Benešových dekretů a návratem do Sudet.

Tady je na místě odbočka – umíte si, vážení čtenáři, představit, jak by se dnes ti vystěhovaní Němci chovali, zvláště ve vztahu k Merkel a vůbec k EU, nevynechávaje euro, když by v republice zůstali??!!

Oslavné projevy k osobě D.Hermana obstarala a obstará druhá strana a samozřejmě ví, proč tak činí. Výmluvná jsou k tomuto slova  p. Posselta, že „Herman je vzorem pro řadu lidí, kteří se stále ještě bojí podívat na pravdu historie“. Je to právě on a jemu podobní, kteří, byť pravdu znají, se účelově dívají jinam, než pravdě do očí.

Nechci 100% odsuzovat Hermanovo konání, neb do hlavy mu nevidím; připouštím – může tam být snaha něco narovnat. ALE ZA JAKOU CENU ??  Nesmí to být v předklonu a s čepicí v ruce!

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Zdeněk Nekula byl položen dotaz

Co děláte proti zdražování potravin?

A prosím, buďte konkrétní. Zatím jen sledujete marže a cena potravin dál roste. Navíc, jak zjistím, kdo má jak vysokou marži? Vím, že odmítáte plošná opatření, ale podle mě nepřicházíte z žádnými? Proč třeba aspoň nepomůžete zemědělcům a farmářům, aby nemuseli zdražovat a uživili se? Děkuji za konkr...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Osmdesát let od atentátu na R. Heydricha

19:53 Jiří Paroubek: Osmdesát let od atentátu na R. Heydricha

Dnes je tomu 80 let, co byl českými parašutisty, vycvičenými ve Velké Británii, Gabčíkem a Kubišem,…