Miroslav Kulhavý: Priority nové vlády po volbách v roce 2022

28.02.2020 18:00

V důsledku apatie a jiných starostí starší generace, nejvíce postižené koronavirem (pohřby a fin. dopady z nastalé krize), se podařilo s odřenými zády „přečíslit“ hnutí ANO. Jejich 29,5 % + ČSSD a podporou KSČM nestačí (ani 5,8 % SPD by nic nezměnilo) a slepenec pod taktovkou Pirátů sestavuje koaliční vládu. Mementem ke zpytování voličského svědomí se u některých stalo 4,9 % Trikolory.

Miroslav Kulhavý: Priority nové vlády po volbách v roce 2022
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Strakovy akademie
reklama

Vše záviselo na slíbené podpoře ODS, která do vlády nechce, ale s 3 připravovaného vládního prohlášení souhlasí. V rámci silně prioritně zabudovaného programu „antibabiš“ je pro ODS všechno lepší, než nechat u vlády toho, který jim zavřel kohoutky ke státním zakázkám. Poučená opozice z minulých voleb ubrala v negativní rétorice vůči sobě a nedovolila vytvoření menšinové vlády opět s Ano v čele. Rovněž bylo na stole – zabránit prezidentu Zemanovi ve jmenování úřednické vlády.

O komičnost nastalé situace se postarali „chvilkaři“, kteří se stále více uvadajícím počtem demonstrantů křičí do všech světových stran, jakou že to mají zásluhu na porážce Babiše, a jak dobře opozici úkolovali. Odpadávání potencionálních řečníků z řad umělců bylo podtrženo slovy jedné z nich, že i v divadelním klubu se sejde více lidí než na Minářovi na Staromáku.

Podíváme-li se do několik měsíců tvořeného vládního prohlášení, tak vedle povinné rétoriky o boji s korupcí, o zeštíhlení státu, snižování emisí a třeba podpora mladých rodin (vždy zůstává jen na papíře), jsou v popředí snahy o ekologickou energii, rušení uhelných elektráren a výrazné omezení těžby uhlí, odložená na neurčito výstavba dalších jaderných bloků apod. Nepřímá, ale z logiky věci vyplývající podpora fotovoltaické lobby při záboru zelených ploch, je nasnadě.

„Atraktivní“ předseda vlády pan Bartoš si m.j. vytknul za cíl více Evropy – rozuměj, více evropské komise a pod poklopem pseudohumanity se konečně otevřou brány do ČR pro muslimské výrostky z řeckých táborů a z Itálie – vše za radostného přikyvování paní Šojdrové a souhlasného mručení z pirátské evropské centrály s muslimem v čele. Zcela jistě si Piráti u evropských institucí již dříve vydobyli dobrou pozici svými „hlášeními“ o poměrech v ČR. Rovněž cenzurní tažení proti kritikům EU dostalo zelenou, z čehož má paní Jourová jistě radost. Vedlejším produktem, nicméně pro lídry EU velmi žádaným, je odsunutí významu V4 do historického archivu. Stejně tak se jakákoli snaha o vymezení se vůči islámské ideologii a její působení v Evropě dostala do spodního šuplíku a je avizováno, že případní odvážlivci budou stíháni za pošlapávání svobody vyznání. Že islám tu svobodu jiným odnímá nebude bráno v potaz.

Andrej Babiš se po prohře stáhl z politiky a celé hnutí ANO bude mít dostatek času na rozbor chyb a na hledání nového lídra. Jednou z velkých nadějí poražených je zjevná snaha povolebního slepence o trvalé znemožnění se, ale úklid po nich nebude jistě procházka růžovým sadem.

Zvláštností na volebním výsledku zůstává, že soubor pirátských „přehmatů“, vedle těch rétorických hlavně těch rozhazovačných finančních na radnicích, kde jsou u moci, zůstal u voličů v zapomnění. Většina politických analytiků se opatrně shoduje v názoru, že mladá generace jako hlavní voličská základna Pirátů, se o to vůbec nezajímá a u nich dvakrát platí, že nevědomost hříchu nečiní.

Psáno 28. 2. 2020, tedy výše uvedené řádky jsou varováním. Varováním pro voliče, aby si určily priority, co od politiků očekávají; a i když je nám někdo nesympatický a v něčem s ním nesouhlasíme, priorita by měla mít přednost. Blížící se krajské volby budou testem a byť je krajová politika z části odlišná od té celostátní, ukáže se, jaké že to jsou ty naše priority.

P.S.
Akuálně: Turecko už nebrání migrantům ve směřování do Evropy a jako okupant bojuje na syrském území u Idlíbu proti vládním vojskům. I tady je to stejné téma: kde jsou naše priority?!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslv Kulhavý: Viliam Buchert a Reflex – jedno sprosté a negativistické tělo jsou

13:21 Miroslv Kulhavý: Viliam Buchert a Reflex – jedno sprosté a negativistické tělo jsou

Je nošením dříví do lesa konstatování, že bez prezidenta Zemana a premiéra Babiše by dřel Reflex bíd…