Miroslav Macek: Asi budeme muset vydávat samizdat

24.02.2021 9:01

Středeční glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Asi budeme muset vydávat samizdat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Bez emocí, jak je mým zvykem: pokud Václav Klaus překoná kovidovou infekci navzdory svému věku snadno nebo to dopadne jinak, obě varianty v sobě nesou silný politický náboj, který lze buď využít, nebo zneužít. Vzhledem k současnému stavu české společnosti bych si přál spíše využití, ale obávám se pravého opaku.

***

Anketa

Kdo je pro vás nejdůvěryhodnější?

56%
3%
hlasovalo: 25132 lidí

Odborový předák Josef Středula odpověděl na otázku jaká je cena jednoho zavřeného dne v případě lockdownu: „Ta cena se rovná záchraně lidského života, to je nevyčíslitelná hodnota. Nehodlám vyčíslovat něco v době, kdy má vláda 500miliardový dluh.“
V jeho odpovědi je přesně ten kámen úrazu, který nás drtí celou dobu epidemie. Pokud bych měl uvést extrémní příklad, neboť extrémní příklady jsou nejpoučnější, pak na záchranu jednoho devadesátiletého bolševického bachaře, který sadisticky zacházel s vězni, je nezbytné obětovat neomezené množství finančních prostředků, i kdyby to mělo vést sekundárně k dalšímu utrpení a mnoha úmrtím způsobených lockdowny.
A mimochodem, ten dluh nemá vláda, tedy Babiš, Hanáček, Blatný a další postavy této tragikomedie, ale bohužel my všichni.

***

Občané, zpozorněte! Pokud náhodou spáváte s nějakou přítelkyní či přítelem a vezete je domů, nezapomeňte mít v autě oba nasazený respirátor nebo dvě roušky, bude to od čtvrtka povinné! Protože jinak byste se mohli nakazit!

***

Petr Paulczyński na Facebooku:
Z hlubiny Internetu: Neustálá cenzura, kontrola internetu, kontrola pošty, seznamy nevhodných stránek, nevhodných novin. Asi budeme muset vydávat samizdat, přepisovat na psacím stroji a roznášet po spolehlivých lidech. Jako za bolševika, máme praxi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan David: Prouzova kampaň, zaměřená na slabomyslné

18:08 Ivan David: Prouzova kampaň, zaměřená na slabomyslné

Obchodní řetězce vrazily milióny do kampaně „drahejidlo.cz“, která má přesvědčit, že jedině ony zaji…