Miroslav Macek: Česko není kolonií Evropy. Jen Německa a jeho věrných vazalů

14.06.2021 9:32 | Komentář

Pondělní glosy Miroslava Macka.

Miroslav Macek: Česko není kolonií Evropy. Jen Německa a jeho věrných vazalů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Evropská komise požaduje po České republice zhruba 2,1 miliardy korun (82,5 milionu eur) za špatné vyměření cla při dovozu textilu a obuvi z Číny v letech 2012 až 2019. Peníze komise požaduje i po dalších státech EU kvůli tomu, že podhodnotily hodnotu dovezeného zboží z Číny. Vedlo to k nižším příjmům rozpočtu EU. Pravdu má premiér Babiš, že Česko není kolonií Evropy. Jen Německa a jeho věrných vazalů…

TV Prima: Na covid zemřel očkovaný senior z domova s pečovatelskou službou.

Že se nakazil očkovaný, dokonce po obou dávkách, je nezajímavé, zato na neočkovanou ošetřovatelku, která mohla seniora údajně nakazit, pořádá televize bez jediného důkazu hon.

Konec dohadů o zdravotním stavu amerického prezidenta Bidena:

Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký prezident Joe Biden na summitu zemí skupiny G7.

Tomáš Cikrt k páteční glose o názorech Evy Trávníčkové:

Paní Trávníčková už dávno není hygienička, ale propagátorka alternativní medicíny a prodejkyně přírodních přípravků. Informace, kterou jste od ní převzal je zkreslená a v daném kontextu nepravdivá. Zákon nedefinuje hygienický práh. Ten, když už, tak definují orgány veřejného zdraví podle druhu infekce a dalších faktorů. Definice epidemie, kterou uvádíte, se vztahuje výhradně na chřipku a dokonce byla měněna, původně tam bylo 2 tisíce případů, myslím, že se to dělá dle dat Národní referenční laboratoře. Tato čísla neplatí pro jiné infekce a v žádném případě pro novou infekci, která zasáhne naivní populaci. Epidemie je definována -viz například Wiki: "jako prudký růst výskytů nejčastěji téhož onemocnění za určitou dobu a v určité populaci. Kritéria pro vyhlašování epidemií mohou být v různých zemích a pro různé nemoci odlišná." Epidemii koronaviru, resp. covidu-19 mezinárodně vyhlásila WHo na základě vědeckých dat, v jednotlivých zemích pak příslušné odborné úřady jako je CDC. u nás pak příslušné orgány veřejného zdraví. Ta rozhodnutí lze dohledat na internetu. Epidemie byla tedy vyhlášena na základě odborných hledisek, nikoliv politické (zlo)vůle.

Dodávám:

Problém je ovšem v tom, že politikové naslouchají jen jedné části odborníků, kteří navíc za svá odborná hlediska nenesou jakoukoliv odpovědnost, ač jsou to často jen poplašné zprávy..

Šimon Kalousek na facebooku:

Víte, co je nejhorší argumentační podraz? Vybrat si ze zastánců opačného názorového spektra jen ty největší primitivy a pak je dávat jako jeho typický příklad.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Macek: Nejnebezpečnější vtipálci sedí v české vládě

9:32 Miroslav Macek: Nejnebezpečnější vtipálci sedí v české vládě

Pondělní glosy Miroslava Macka.