Miroslav Macek: Geniální Babiš by měl změnit heslo na Nekecáme, lyžujeme!

03.04.2015 14:36

Páteční glosa Miroslava Macka.

Miroslav Macek: Geniální Babiš by měl změnit heslo na Nekecáme, lyžujeme!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Komplexně Geniální Babiš by měl urychleně změnit heslo „Nekecáme, makáme!“ na „Nekecáme, lyžujeme!“, když už se namísto sezení na jednání poslanecké sněmovny prohání na sjezdovkách v Alpách.

Americký velvyslanec v České republice Andrew Schapiro vyčetl českému prezidentovi Miloši Zemanovi jeho květnovou návštěvu Ruska.
Dovedete si představit, že by český velvyslanec v USA vyčetl Obamovi, že se setkal v lednu s novým saudskoarabským králem, tedy s vrcholným představitelem jedné z nejtvrdších, zcela nedemokratických autokracií na světě?

Statisíce Libyjců se chystají emigrovat do Evropy, EU hledá řešení… a hledá a hledá a hledá…

Pořád mi vrtá hlavou jedna záhada: do letadla si nesmíte vzít ani manikurové nůžky a přitom je na palubě sekerka! Jak je zabezpečena před případným použitím teroristou?

Milan Zelený z USA:
„Neschopnost rozlišovat kvalitu od škváru, originál od kopie, zprávu od propagandy, pravdu od lži, moje od tvého – nebo rozlišit národ od režimu, je obvykle znakem vrozené jednoduchosti a neinformovanosti jedince.“

Radek Bajgar, nový šéfredaktor Reflexu:
Kreml podnikl neúspěšnou válečnou operaci v rámci úvodních stadií hybridní války – cílem bylo ustavit pocit, že česká společnost je rozdělená: Jedna část podporuje Západ, NATO a průjezd konvoje, druhá část chce z NATO vystoupit a být součástí slovanského Východu. Ukázalo se, že poměr je tak asi 95:5 ve prospěch západní civilizace, ale Rusové možná zatím jen potřebovali existenci východní skupiny ustavit.

V dalších sedmi fázích přijdou zvláštní mediální operace, podplácení vládních a vojenských představitelů, destabilizující propaganda, využití „protestního potenciálu lidí cílové země“, rozdělení společnosti a podpora obou táborů, které budou ve vhodnou chvíli vyzbrojeny – dál už to známe z Ukrajiny.

Jestliže chceme dál žít svým značně příjemným způsobem života, v zimě jezdit na hory a v létě k moři, užívat svobody a bojovat leda tak s cholesterolem, pak neblbněme a snažme se snížit rizika, že o něj přijdeme.

Znamená to tři základní věci:

1. Nezpochybňovat, k jakému stádu velmi spolehlivě patříme.
2. Udržet technologický (tedy i vojenský) náskok.
3. Mít obyvatelstvo spokojené a vzdělané natolik, že nenaletí lidem, jako je Jiří Vyvadil, který nás láká do středověku a temna.
Dodávám: Je to úplně jasné! Chcete-li v zimě jezdit na hory a v létě k moři, tak neblbněte a vzdělávejte se! Samozřejmě jen četbou Bajgarových textů a textů lidí s tím jediným správným názorem…

Čtenář glos J. K. mi napsal: Osměluji se "vložit komentář" k americkým vlajkám made in China.

Nemusí ten vtip být tak nekorektní. Vyprávěla kolegyně, účastnice měsíčního VIP zájezdu do USA, jak jim po příjezdu do indiánské reservace bylo doporučeno, aby nezapomněli nakoupit nějaké ty klenoty indiánského lidového umění. Cokoli vzala do ruky, tam bylo „Product of Korea“ nebo „Made in Korea“. I na všelijakých šátcích nebo hávech to prý bylo našito. Její protest a údiv nad tím, proč to ti Indiáni aspoň nezačerní nebo neustřihnou, byl všemi posouzen jako zcela nekorektní - je to přece zdroj obživy těch znevýhodněných. Jako jediná nekoupila nic, zato později u Vietnamců prý našla totéž, už bez těch popisek a asi za dvacetinu ceny.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: viditelny-macek.cz

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

svoboda slova

Úplně souhlasím s tím, co si ANO myslí o údajném boji s dezinformacemi a ochraně svobody slova. Můj dotaz zní. Jak budete chtít zajistit, aby tu svoboda slova fungovala dál a lidé neměli strach vyjádřit svůj názor, což se už dnes děje? Mluví se o boji s dezinformacemi, ale co ochrana svobody slova? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Weigl: Přituhuje

11:34 Jiří Weigl: Přituhuje

Denní glosa Jiřího Weigla