Miroslav Macek: Joch na magistrátu. A naše peníze se zase kutálejí...

05.10.2012 14:27

Páteční glosy Miroslava Macka.

Miroslav Macek: Joch na magistrátu. A naše peníze se zase kutálejí...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Jak ušetřit na vládních výdajích a pomoci napnutému rozpočtu zjistila ministerstva typicky českou formou: za poslední tři roky si nechala vypracovat řadu analýz jak ušetřit peníze a utratila za ně 934,5 miliónu korun. To bylo provizí!

 Vyhozený poradce premiéra Nečase Roman Joch začne pracovat na poloviční úvazek pro prvního náměstka pražského primátora Tomáše Hudečka z TOP 09. A zase se kutálejí peníze daňových poplatníků…
 Copak si někdo může vážně myslet, že za ty peníze dostanou Pražané ekvivalentní protihodnotu?

 Zemědělci chtějí od státu 750 milionů za sucho, zněl titulek ve včerejších Lidovkách. Samozřejmě, že zcela mylný: stát žádné peníze nikdy neměl nemá a mít nebude: jsou to naše peníze, které nám nedobrovolně vytahuje z kapes. Takže správně by ten titulek měl znít: Zemědělci po nás chtějí 750 milionů, protože zásluhou sucha budou mít menší zisky. Až ovšem bude veleúrodný rok, nevrátí nám z nich ani korunu.

 Americký herec Steve Buscemi v rozhovoru s Terezou Spáčilovou v časopisu Reflex (který se hodně točí kolem jeho role v televizním seriálu Mafie v Atlantic City):
 Víte, překvapilo by mne, kdyby o sobě gangsteři přemýšleli jako o gansterech, sami se za ně určitě nepovažovali. Neřešili, jak moc jsou hodní nebo špatní, byli prostě sví a to jim sbíralo body. Proto ty sympatie okolí…
 Krásná charakteristika Davida Ratha, co říkáte?

 Ve včerejších Lidovkách rozebral předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský slabá místa prováděcího zákona k přímé volbě prezidenta republiky. Velmi bych se divil, kdyby to někdo nepoužil jako návod k vyvolání pořádných zmatků před, během či po prezidentské volbě.

 Čtenář glos D. L. mi napsal:
 I člověk, který si po dvouměsíční mediální metanolové masáži koupí na parkovišti u benzínky od někoho z kufru levný rum má volební právo. A předpokládám, že aby mu nebylo upřeno, zajde za ním volební komise příští týden do nemocnice, aby ČSSD/KSČM nepřišla o hlas.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: viditelny-macek.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Macek: Není nejvyšší čas nařídit řidičům kamionů home office?

8:39 Miroslav Macek: Není nejvyšší čas nařídit řidičům kamionů home office?

Páteční glosy Miroslava Macka