Miroslav Macek: Nejlepší obrana českých občanů

10.02.2023 10:02 | Glosa

Páteční glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Nejlepší obrana českých občanů
Foto: Archiv PL
Popisek: Miroslav Macek

Vláda chce rozšířit možnosti dobrovolného zapojení obyvatel do obrany Česka,
To je skvělé, doufám jen, že půjde též o možnost defenestrace vlády, protože to by byla ta nejlepší obrana českých občanů.

***

Německý kancléř Zelenskyj zkritizoval svého ministra financí a obrany Olafa Scholzeho za nedostatečnou pomoc Ukrajině...

***

Ve stejný okamžik, kdy se objeví zpráva o americkém účinkování při zničení Nord Stream 2, se objevuje zákonitě i zpráva jiná, tvářící se na první pohled (než ji dočtete) jako stejně závažná, jak to holt presstitutky dokáží naformulovat.
Mezinárodní tým vyšetřovatelů prohlásil, že existují „silné indicie“, že ruský prezident Vladimir Putin schválil dodání rakety, která sestřelila nad východní Ukrajinou roku 2014 malajsijské letadlo MH17, separatistům.
Avšak členové Spojeného vyšetřovacího týmu (JIT) v Nizozemí dodali, že nemají dostatek důkazů, aby mohli někoho obžalovat a tak ukončili osmiapůlleté vyšetřování. Navíc má Putin jako hlava státu imunitu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: Takhle se dnes v naší zemi vládne

11:34 Ivo Strejček: Takhle se dnes v naší zemi vládne

Denní glosa Ivo Strejčka