Miroslav Macek: U prezidenta nejde o infekci, ale vrozenou křivou povahu

20.09.2019 16:58 | Zprávy
autor: PV

Páteční glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: U prezidenta nejde o infekci, ale vrozenou křivou povahu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Kampaň kanadského premiéra Justina Trudeaua před říjnovými volbami poznamenalo zveřejnění 18 let staré fotografie, na níž je nalíčen jako Arab s tmavým obličejem. Černobílý snímek, který zveřejnil časopis Time, pochází z karnevalu s arabskou tématikou pořádaného na škole, kde Trudeau učil.

Fotografie pochází z ročenky elitní soukromé školy West Point Grey Academy, kde současný kanadský premiér působil před vstupem do politiky. Je z večírku na téma arabské sbírky pohádek Tisíc a jedna noc. Premiér má načerněný obličej, krk i ruce a na hlavě turban.

Trudeau uvedl, že svého chování „hluboce lituje” a že si měl lépe uvědomit, co dělá. Uznal, že fotografie je rasistická a „neměl to dělat”.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce na černo

Plánujete třeba nějaké postihy, pro ty, co pracují na černo, ale i pro ty, co takto někoho zaměstnávají? A jaké postihy plánujete přesně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Pavel, Kolář a spol. eskalují situaci

15:49 Jiří Paroubek: Pavel, Kolář a spol. eskalují situaci

A zakrývají, o co tady jde. Jde jen a jen o prachy.