Miroslav Macek: Z hlídacích psů demokracie stávají vykastrovaní gaučáci

03.02.2023 12:52 | Glosa

Páteční glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Z hlídacích psů demokracie stávají vykastrovaní gaučáci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Kterak se z hlídacích psů demokracie stávají vykastrovaní gaučáci lízající ruku, která je živí:
Jiří Sezemský, bývalý mluvčí ODS etc. má podle smlouvy poskytovat premiérovi Fialovi „poradenské a konzultační služby“ realizované formou konzultací, psaní odborných vyjádření nebo účastí na jednáních, za což má být honorován částkou 500 Kč za hodinu, s maximální výší plnění půl milionu do konce roku (z našich daní).
Současně je v pozici „komentátor“ členem redakce Šafrova webu Forum24.cz. a píše též jako „stálý komentátor“ pro časopis Reflex.

***

Anketa

Jak zatím hodnotíte kroky zvoleného prezidenta Petra Pavla?

3%
95%
hlasovalo: 30165 lidí

Úřad vlády České republiky obdržel dotazy na to, zda je Česká republika ve válečném stavu, o jakou válku se jedná, proti komu je vedena a podobně. V odpovědi se píše, že vyjádření předsedy vlády Petra Fialy ohledně toho, že ČR je ve válce, bylo pouze metaforické.
To je skvělé. Zapamatujme si tedy, že pokud Vás množící se cenzoři napráskají, že šíříte dezinformace a lži, tvrďte, že rozhodně ne, že šlo o metaforu, tedy připodobnění na základě vnějších znaků.
Příklad:
Adolf Hitler se nenarodil v Německu, mluvil německy, užíval válečnickou rétoriku proti jiným státům a byl to nacista.
Ursula von der Leyenová se nenarodila v Německu, mluví německy, užívá válečnickou rétoriku proti jiným státům…
p. s. pro cenzory:
Glosa samozřejmě nesrovnává von der Leyenovou s Hitlerem (na první pohled jí jeden z vnějších znaků zřetelně chybí), ale cílí na metaforicky rozbředlou rétoriku premiéra a nesmyslnost politické cenzury.

***

Blíží se další průšvih:
Energetické chudobě, kolapsům v průmyslu a možným opakovaným výkyvům čelí státy sociálními dávkami, kompenzacemi a dotacemi. Šéfka EK von der Leyenová ohlásila „hlubokou reformu“ společného trhu elektřinou.

***

Země Severoatlantické aliance by měly vážně uvažovat o vyslání stíhaček na Ukrajinu. V rozhovoru pro rozhlasovou stanici Deutsche Welle to řekl nově zvolený český prezident Petr Pavel.
Dodávám:
Voják se neptá, voják plní rozkazy. Ještě se dočkáme věcí!

***

Všimli jste si čistek v Kyjevě? A o pádu vrtulníku s celým vedením ministerstva vnitra ani slovo, ačkoli zdravý selský rozum nechápe, jak je možné, že za války může být na palubě létajícího stroje vedení celého důležitého ministerstva.

Převzato se svolením autora z webu www.viditelny-macek.cz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

To s tím porušováním slibů začínáte brzy

Před volbami jste slibovali nezvyšovat ceny MHD, teď jste u moci asi měsíc a už slib porušujete a ceny jízdenek zvyšujete. Navíc v době, kdy ceny pohoných hmot klesají. Co se teda změnilo, že jste takhle otočili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Miroslav Macek: Vědecké tvrzení, o kterém se nesmí pochybovat

9:01 Miroslav Macek: Vědecké tvrzení, o kterém se nesmí pochybovat

Středeční glosy Miroslava Macka