Miroslav Novák: Ekonomický sentiment v březnu se docela drží, v dubnu bude propad důvěry o poznání prudší

20.03.2020 14:47 | Zprávy
autor: PV

Indikátor ekonomického sentimentu, tzv. konjunkturální průzkum, v březnu oproti únoru poklesl o 3,2 bodu na hodnotu 94,4 na nejslabší úroveň od října 2013.

Miroslav Novák: Ekonomický sentiment v březnu se docela drží, v dubnu bude propad důvěry o poznání prudší
Foto: red
Popisek: Akcenta

Březnový konjunkturální průzkum je vlastně první zveřejněnou souhrnnou statistikou, která mapuje aktuální vývoj v domácí ekonomice. Údaje, které ČSÚ doposud během března zveřejňoval byly totiž „stará“ čísla z ledna z února, která nebyla zatížena dynamickým průběhem událostí v březnu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Grónsko

Postavíte se veřejně za Grónsko? Půjdete proti vládě, která to udělat nechce? Otázkou je, zda by to teda na nás vrhalo dobrý stín, když bude něco jiného činit vláda a něco jiného prezident. Jestli nás pak v zahraničí bude brát vůbec někdo vážně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Panika protokoláře Koláře

9:33 Vladimír Ustyanovič: Panika protokoláře Koláře

Vsadit vše na jednu kartu je ukázkou slabomyslnosti nebo arogance moci?