Miroslav Novák: Paroubek vadí hlavně neschopným

27.03.2017 14:16

Tímto svým článkem si dovoluji odpovědět Petru Michkovi, který se v jiném článku ptá: „Komu vadí Jiří Paroubek?“.

Miroslav Novák: Paroubek vadí hlavně neschopným
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

Petr Michek ve svém článku reaguje na nechutnou glosu jakéhosi mediálního analytika Davida Rožánka, který se chtěl zcela jistě zavděčit Andreji Babišovi, když napsal značně nechutnou glosu nazvanou „Válka Paroubkových je představení jen pro náročné“, kde mj. naznačuje, že za rozchod manželů Paroubkových může výhradně bývalý premiér, který by snad měl osnovat nějaké intriky proti své manželce Petře Paroubkové. Tyto sprosté žvásty se zcela zjevným cílem poškodit Jiřího Paroubka, zveřejnil Rožánek kde jinde, než v Babišových novinách MF Dnes, a to určitě jen proto, že Jiří Paroubek v řadě případů právě Andreje Babiše a jeho metody dostat se do vládních struktur oprávněně kritizoval.

Odhlédneme-li od toho, že dnes je řada mladých žen až příliš ambiciózních a již od doby, kdy opustí brány školy, touží jen a jen po bohatství, které doma nikdy neměly, a které si samy nejsou schopné zajistit, doslova se účelově přilepí na významného, a hlavně dobře placeného sportovce, manažera nadnárodní společnosti, politika či dobře placeného herce nebo zpěváka, a útočí na něho s největší intenzitou, a všemi svými ženskými přednostmi tak, aby ho dostaly do postele, a přiměly k rozvodu jinak fungujícího manželství, a mohly se za takovéhoto nadstandardně placeného muže provdat. V dalším kroku tohoto scénáře se pak již známými intrikami takové ženy snaží z něho jeho, za celá léta nastřádaný majetek „vydolovat“, což zrovna být hlavním důvodem v tomto popisovaném případě být nemuselo, a šlo třeba jen o mediální slávu, neboť žena premiéra nebo prezidenta je středem pozornosti vždy a všude.

V každém případě si však každá taková žena musí uvědomit, že vždy je něco za něco, a nic není nikdy zadarmo, ani sláva a možnost objevovat se takřka denně ve všech sdělovacích prostředcích vedle úspěšného muže, ať již jde o sportovce, zpěváka, herce, manažera či politika, nebo dokonce vedle předsedy vlády, a každá taková žena, která se na úspěšného muže přisaje, mu měla vždy poskytovat naprosto stoprocentní servis, což však umí málokterá. Jsem si jistý, že pokud bude vybranému úspěšnému muži taková žena tento stoprocentní servis poskytovat, bude to stoprocentně klapat, neboť ducha rodiny a rodinného života vytváří, zejména u přepracovaných a neustále unavených politiků, zejména žena, ať je to manželka či přítelkyně.

Zatímco žena vrcholového sportovce si musí uvědomit, že s ním bude muset cestovat z místa na místo takřka po celém světě a nebude si moci dělat, co se jí zlíbí, musí si žena, která chce být manželkou premiéra či jiného významného politika uvědomit, že tento politik určitě kvůli ní s politikou neskončí, a nebude u ní jen sedět doma v kuchyni, či ležet s ní v posteli, a že současně vydělá velké peníze, neboť to se vzájemně vylučuje.

Tak jak já znám Jiřího Paroubka, měl zcela jistě Petru hodně rád, byl pyšný na to, že má vedle sebe mladou a pohlednou ženu, kterou mu jistě řada kolegů záviděla, určitě miluje svoji dceru Margaritu, a myslím, že nadevše, ale zcela určitě nikdy nikomu neřekl, že skončí s politikou, protože Jiří Paroubek je rodilý politik, je to vzdělaný, slušný a čestný politik, ekonom, a hlavně člověk s obrovským přehledem, jehož hlavním cílem je pomoci obyčejným, slušným a pracovitým lidem této země k tomu, aby se jim dařilo podstatně lépe, než za vlády chamtivých pravicových stran, které tuto zemi tunelovaly již od roku 1990.

Jiří Paroubek, a tím již odpovídám, přímo na Petrem Michkem položenou otázku, je politikem čestným a slušným, který nehrabe pod sebe, a není namočený v žádném korupčním či obdobném skandálu, jako řada politiků dalších, od těch provinčních až po politiky vládní a parlamentní, pročež není nikterak vydíratelný, a stal se pro ty ostatní politiky příliš nebezpečným.

Pro své spolustraníky se pak stal nebezpečným zejména tím, že po nich chtěl kvalitně odvedenou práci ve všech resortech, a na všech úrovních, vyžadoval přesné a detailní plnění všech úkolů, a proto na něho začali určití ambiciózní mladíci útočit i přesto, že pro ČSSD všechny podstatné volby vyhrál, a měl se opakovaně stát předsedou české vlády. V této nové vládě by bývali i tito mladíci zcela jistě dostali svá místa, ale museli by za všech okolností pracovat naprosto stoprocentně.

Když Jiří Paroubek těžce nesl neustálé prohry ČSSD pod současným nevýrazným vedením a mnozí členové ČSSD za ním jezdili, aby se do strany vrátil a pomohl ji vytáhnout z krize, a on s tím nakonec souhlasil, zarazil tyto snahy přímo sám premiér Sobotka, který si uvědomil, že se s Jiřím Paroubkem nemůže srovnávat, a zcela jistě by o své vládní funkce záhy přišel. Vymysleli tedy Sobotkovi poradci, kteří mají určitý kontakt na jeho nynější manželku strategickou operaci, jak právě nyní vyšachovat našeho nejlepšího politika ze hry? Já se domnívám, že to tak bylo, že Jiří Paroubek vadí zejména současným nejvyšším představitelům ČSSD, kteří si chtějí svoje současné lukrativní funkce udržet co nejdéle, a také si myslím, že Jiří Paroubek měl podat trestní oznámení kvůli únosu své dcery ihned, jakmile zjistil, že delší dobu není doma, neví, kde se zdržuje, či kdo ji tam zadržuje a proč, a neměl ani s ní, ani s manželkou žádné, ani telefonické spojení. A myslím, že by se leccos odhalilo.

Miroslav Novák

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…