Oldřich Rambousek: Přeji všem krásné Vánoce bez politiky a politiků

18. 12. 2016 21:40

Přeji všem Krásné Vánoce bez politiky a politiků. Vánoce takové, jako bývaly v představách, malířského velikána Josefa Lady.

Oldřich Rambousek: Přeji všem krásné Vánoce bez politiky a politiků
Foto: Praha 10
Popisek: Vánoční strom

Už se nám to kvapem blíží – svátky vánoc lidi sblíží.

Velmi bych všem přál, aby úvodní slogan tohoto článku přinesl všem lidem ono sblížení a to navzdory tomu, že parlament a vláda tvrdě pracují na rozeštvání společnosti a národa. Vzpomeňme v tento čas na to, že vánoční svátky nejsou svátkem obžerství nebo dárků. Jde především o to vzpomenout na zrození Ježíše Krista. Je to o vzájemném pochopení, empatii a sounáležitosti Křesťanského světa, Křesťanských národů a lidí v nich žijících. Jde o to mluvit spolu. Nikoliv jeden o druhém, ale jeden s druhým. Odhlédněme od strastí běžných dnů, odhlédněme od problematiky nějakých cizích islámských uprchlíků. To nejsou naši přátelé po stránce lidské, ale ani po stránce víry. Tito vetřelci přicházejí Evropu zničit. Navíc těmto parazitům vyplácí stát dost a to z našich daní. Běžný dělník musí pracovat 4 měsíce, aby vydělal tolik, kolik dostane od státu islámský vetřelec za měsíc, přitom naši Čeští lidé bez domova umrzají na ulici a státu, či parlamentním a senátním žvanilům je to jedno.

Rád bych Vás proto touto cestou vyzval, abychom alespoň trochu zaměřili svou pozornost na ty České chudáky na ulici, kteří mnohdy už ani nevědí, jak Vánoce vypadají. Jsou to přeci jenom naši lidé! Je to dílčím způsobem naše černé svědomí (společnosti). Myslím, že nikomu neubyde, když obětuje pro bližního svého řízek se salátem nebo teplou bundu či rukavice, ale hlavně vlídné slovo a výraz pochopení. Možná to nevíte, ale těm chudákům na ulici chybí úplně prosté věci, které se však nedají koupit. Jsou to slova-mám tě rád, chybíš mi, jsi můj přítel, záleží mi na tobě. Není řešením jim dávat peníze nebo alkohol! Právě v alkoholu tito lidé utápějí absenci před chvílí psaných slov.

Taktéž chci popřát Krásné Vánoce všem zaměstnancům firmy Raxo a samozřejmě jejím majitelům. Pracují pro tuto firmu již třetím rokem a musím říci, že spolupráce funguje na vysoké úrovni a nestalo se, že by člověk dostal výplatu pozdě nebo ji nedostal vůbec, což je v dnešním humusu poměrně běžnou záležitostí.

Nemohu nevzpomenout na lidi z firmy Peter, pro kterou pracujeme. Pro mě osobně ta fabrika znamená moc. Nevím sice proč, ale je to tak, i když se někdy zlobím jako čert. Jsem toho názoru, že 90% lidí v práci jsou lidé dobří a mám je rád. Chybí jim však vlídné slovo a empatie. Jsou unavení prací a někdy i životem. Právě proto, že mám ty lidi rád a považuji je za přátele a to i přesto, že ne vždy to platí naopak, tak přeji všem těm dělníků, kolegům i managementu hezké Vánoce, a co nejvíce odpočnutí od práce a starostí!

Vzhledem k tomu, že mým koníčkem je politika, kterou považuji svou podstatou za všelidovou (mělo by to tak být), tak si dovoluji touto cestou popřát Krásné Vánoce celému Českému a Slovenskému bratrskému národu. Všem přátelům z internetových novin Rukojmí.cz, Parlamentních listů, Vlasteneckých novin, Svobodných novin a všem přátelům na FB. Přeji takové Vánoce, které ve své tvorbě vyjadřoval Josef Lada. Tedy lidské, romantické, empatické a především – České!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…