Oldřich Rambousek: Proč to jde ve Francii a nejde to v Česku?

06.12.2018 21:35

To se má český národ skutečně tak dobře, že ke všemu drží hubu?

Oldřich Rambousek: Proč to jde ve Francii a nejde to v Česku?
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V Paříži se konaly protesty proti vládě Emmanuela Macrona
reklama

Vracím se dnes k nedávným událostem, jež se odehrály ve Francii. Paříž a francouzská vláda zažily opět masivní vlnu protestů proti zvyšování daní z paliv. Dokonce i někteří policisté se přidávali k protestujícím lidem. Rvalo se to a v ulicích, jak je francouzským zvykem, hořela auta. Byla i spousta zraněných, ale řekněte - stálo to těm frantíkům za to? Určitě stálo a jsem toho názoru, že bychom tento model vzdoru měli přenést i k nám, do pražských ulic.

I u nás v Čechách se díky vládním opatřením a inflaci zvedá lidem žlábek. Dodnes stále platíme takzvanou solidární daň z litru benzinu a nafty, která byla zavedena v době ekonomické krize a o které říkal tehdejší ministr financí Kalousek, že se nás netýká. Proč tato kalouskovina je neustále v platnosti, když už dávno žádná krize není? Národ je tím okrádán o miliardy! Kde jsou ty prostředky, které vláda neoprávněně neustále cucá ze všech motoristů?

Čeká nás po novém roce vlna zdražování energií, vody, nájmů a dalších komodit. Potraviny a spotřební zboží zdražují už od září. V segmentu potravin je nárůst cen docela razantní. Na co dříve stačila v Kauflandu tisícovka, tak dnes už dáte 1500, ale i více. Po novém roce vlivem zdražení energií budou ceny stoupat opět.

Namítnete, že byla razantně zvýšena minimální mzda a důchody, a je to pravda, ale co z toho, když je vám na straně druhé vlivem zdražování vše odejmuto? Máme v peněžence pouze opticky více peněz, ale koupíme si za ně znatelně méně! Nelze tedy říci, že by se nám zvýšila životní úroveň a že byla zvýšena hodnota lidské práce! Je to pouze optický klam, který přináší Babišovi značnou podporu lidí, ale až dojde na to, že to občané pochopí, tak Babišovi a jeho slouhům bude hodně zle.

Myslím, že by nebylo od věci, abychom se už konečně jako národ vzepřeli, a to stejně tak, jako to udělali francouzští občané. Proč razantně nedemonstrovat. Smysl to má, a když shoří nějakému Pražákovi auto, tak žádná škoda. Tam žádní chudáci nežijí. I Praha by si zasloužila jednou za čas pořádný bordel, aby si vláda konečně uvědomila, že národ nechce být ovcemi a nechce, aby s ním bylo jednáno jako s dobytkem. I český občan má svou cenu, a to stejně tak jako ten francouzský. Jen jednu obavu mám, a tou je nevyzpytatelnost reakcí naší takzvané policie. Mají sice pomáhat a chránit, ale je otázkou, komu a koho.

Co myslíte, pane Vojtěchu Filipe, nebyl by toto vhodný impuls pro KSČM? Je to určitě čistší řešení než kolaborace!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Neobvyklé úkazy v závěru soudního procesu

21:44 Zdeněk Jemelík: Neobvyklé úkazy v závěru soudního procesu

Zdánlivě neukončitelná „velká daňová kauza“ či „kauza Zadeh“ se přece jen přiblížila k závěru v hla…