Ondřej Konrád: Okamura jde ve Sládkových stopách

06.01.2015 14:40 | Zprávy

Není se co divit ministru pro lidská práva Jiřímu Dienstbierovi, když České tiskové kanceláři lakonicky sdělil, že „nebude komentovat jakékoli nenávistné výroky pana Okamury“.

Ondřej Konrád: Okamura jde ve Sládkových stopách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura, předseda hnutí Úsvit

Člověk by se tím nejraději také nezabýval, ale přece jen – Hnutí Úsvit je parlamentním subjektem a výroky jeho předsedy, třebaže původně jen facebooku, pronikají hlouběji než toliko k jeho příznivcům.

Oč jde: Na počátku roku se poslanec Okamura přihlásil k textu člena Úsvitu Jiřího Kobzy, který v 25 bodech nabádá spoluobčany k „ochraně našeho způsobu života“.

Ten je podle něho zřejmě přímo ohrožen kupříkladu prodejnami provozovanými muslimy. „Každý zakoupený kebab je jen další krok k burkám,“ píše Kobza, který dále vedle bojkotování obchodů vyzývá také k pěstování prasátek – pro muslimy jsou vepři nečistá zvířata – a k následnému venčení jich před mešitami. To je představa dost komická i utopická.

Ale poslanec Okamura se s ní „plně ztotožňuje“. I s tím, že bychom „měli dát jasně najevo, že naše pohostinnost má své meze“.

A muslimům bychom prý měli „neustále připomínat, že mohou kdykoliv svobodně využít práva, které jim demokracie dává, tedy odejít prudit někam jinam.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Referendum

Jsem rád, že někdo konečně předpoložil zákon o referendu. Jako šanci dáváte tomu, že projde? A co mi teda vadí, proč nebude moc být i našem členství v EU a třeba o přijetí Eura? A proč ještě neprosadit i tu přímou odvolatelnost politiků, hlavně když kolikrát vidíme ty politické kauzy a politika pak ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vlastimil Podracký: Postřehy účastníka protestů proti sjezdu Sudetoněmeckého Landsmannschaftu

9:33 Vlastimil Podracký: Postřehy účastníka protestů proti sjezdu Sudetoněmeckého Landsmannschaftu

Kromě shromáždění v Pohořelicích jsem se účastnil všech protestů, samozřejmě nemohl jsem být u všech…