Ondřej Mrázek: Divadla se bo(u)ří – bijí na poplach!

09.02.2014 19:18 | Zprávy

Arogantní politici už zase ruší divadla. Opojeni mocí spojené s nekulturností a tupostí ničí kulturu. Nevkus papalášů už zase ušlapává všechno svěží, netuctové a oblíbené. Za pravdu se už zase trestá, úspěch se neodpouští.

Ondřej Mrázek: Divadla se bo(u)ří – bijí na poplach!
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto

Českému divadlu, jak se říká, hoří koudel u prdele, českému divadlu všeobecně. Likvidační kroky magistrátu v Ústí nad Labem, které ochromily činnost proslulého Činoherního studia, proto vyvolaly dlouho nevídaný poprask. Skandál z Ústí je varováním, že je jen otázkou času, kdo bude další v pořadí.

Ano, už v duchu slyším výhrady lidí, kteří nikdy do divadla nepůjdou, protože jim stačí fotbal v televizi, porno na počítači, nebo hra na chytrém telefonu. Hlasy, občas i právem znechucené ideologicky motivovanou angažovaností některých divadelníků v primitivních propagandistických akcích jako byl cynický klip „Přemluv bábu“ nebo jejich hysterické „rady, koho volit“ v předvolebních kampaní: „Mají, co chtěli. Dobře jim tak!“

Jenže ouha - tudy cesta nevede. To, co se teď děje divadelníkům, se může za chvíli stát všem ostatním!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Ondřej Mrázek - profil

PhDr. Lubomír Zaorálek byl položen dotaz

Vím, že chcete skončit v čele SOCDEM

Končíte i v politice? Nebo to dál budete zkoušet? A co budete dělat teď? A ještě jeden dotaz. Jak zpětně hodnotíte spojení s komunisty? Jste pro, aby v něm strana pokračovala?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Zrádci a zrazení

15:40 Vladimír Ustyanovič: Zrádci a zrazení

Čechy a Slováky spojuje nejen historie a soužití ve společném státě, ale také společný boj proti něm…