Otevřený dopis Sdružení automobilových dopravců ČESMAD: Pane premiére...

11.11.2016 19:15

Otevřený dopis Sdružení ČESMAD BOHEMIA premiérovi Bohuslavu Sobotkovi:

Otevřený dopis Sdružení automobilových dopravců ČESMAD: Pane premiére...
Foto: dopravci.cz
Popisek: Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA je největším Sdružením dopravců, podnikajících ve vnitrostátní i mezinárodní nákladní a osobní silniční dopravě. V současné době sdružuje téměř 2000 podnikatelských subjektů s téměř 20 000 vozidly.

Vážený pane předsedo vlády,

vláda vzala 7. listopadu na vědomí, že bude rozšířeno výkonové zpoplatnění silnic v rozsahu 850 - 3 000 km, přesné číslo bude stanoveno na základě následné analýzy. Rozsah zpoplatnění je zcela zásadní pro nákladovost systému. Tam, kde se nejezdí, se ani nic nevybere. Pro dopravce, kteří mýto platí, je velmi důležité, jak se o projektu za desítky miliard korun rozhoduje.

Proto mi dovolte, abych Vás upozornil na názor Sdružení ČESMAD BOHEMIA sdružujícího téměř 2 200 autodopravců s více než 25 000 vozidly, kteří hradí celou šestinu mýtného, tj. 1,7 miliardy korun ročně.

Stanovení hranic pro rozšíření zpoplatnění ještě před provedením analýzy ukazuje, že se věnuje větší pozornost možným dodavatelům systému a jejich technologiím než plátcům. Může se ukázat, že případné rozšíření dává smysl jen na 200 kilometrech silnic I. třídy, mimo rozsah určený experty koaličních stran ještě před analýzou.

Ministerstvo pak nesplní usnesení vlády? V tomto je usnesení chybné nebo přinejmenším nejasné.

Českým dopravcům je jedno, jestli nový mýtný systém zajistí firma Kapsch, SkyToll nebo někdo jiný, kdo podá nejlepší nabídku. Je pro ně důležité, aby mýtný systém byl levný, efektivní a uživatelsky přívětivý a aby vláda o budoucnosti mýtného systému jednala transparentně a za účasti odborné veřejnosti. Jen tak se dočkáme nejvýhodnějšího řešení především z pohledu daňových poplatníků a uživatelů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…