Pavel Foltán: ČT momomomoribundus patmatismu-politismu?

17.04.2025 10:22 | Glosa
autor: PV

5-1 vládní koalice utrpěla vítězství Pyrrhy na pitevním poli operace „VeMeNe“ (krycí jméno „Velká Mediální Novela“) s cílem zvýšení a valorizace tzv. „koncesionářských“ poplatků pod bojovým heslem obrany, spásy a zachování svobody a nezávislosti ČT a její tzv. „veřejné služby“ – čili pod bojovým heslem jak vystřiženým z militantních příruček „Malý politruk“ strana dvě (a tak dále a podobně). Mimochodem – was heisst „veřejná služba“?!? A venkoncem – i vox populi by logicky ta hesla mohl vnímat jako hesla bojová při ještě vcelku živé paměti věty, co předseda strany a vlády k lidu řekl právě z obrazovky ČT – a to tak, že cit.: „jsme ve válce“ – konec citace.

Pavel Foltán: ČT momomomoribundus patmatismu-politismu?
Foto: archiv
Popisek: Pavel Foltán

Vox populi a jeho nezávislý svobodný selský rozum přirozeně logicky cítí, že to shora zmíněné Pyrrhovo vítězství této 5-1 vládní koalice z těch jejích slibů nic nezajistí, ani nesplní. A že (delší dobu i nyní stále čím dál víc) už tak dost rozdělenou společnost, národ, lid, ani neuklidní, ani nespojí, ani NIC – ba právě naopak – způsobí ještě větší neklid a rozdělení. A ještě větší nedůvěru lidí v tu 5-1 vládní koalici a v její mašinerii. 

Vox populi zatím ještě relativně decentně, diplomaticky a klidně naznačuje konkrétní otázku směrem k 5-1 koalici a jmenovitě k předsedovi strany a vlády, a to: „kdo a kdy
vyhlásil České republice válku?“ případně „kdy, komu a kým vyhlásila válku Česká republika?“ – když tedy podle slov předsedy strany a vlády (nota bene pronesených z obrazovky České televize) „jsme ve válce“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladislav Jakl: Aktivista Pavel - někdy analýzy vyžaduje, jindy nepotřebuje

13:28 Ladislav Jakl: Aktivista Pavel - někdy analýzy vyžaduje, jindy nepotřebuje

Máme prý konzervativního prezidenta republiky. Nebo by se to aspoň některému pozorovateli mohlo zdát…