Pavel Foltán: Válka fialových praporčíků? aneb „Poslední bitva vzplála?“

07.11.2025 14:09 | Komentář
autor: PV

„Kdyby sem to bejval věděl, tak by sem sem nechodil.“

Pavel Foltán: Válka fialových praporčíků? aneb „Poslední bitva vzplála?“
Foto: archiv
Popisek: Pavel Foltán

To je historicky slavná hláška z filmu Knoflíková válka, v němž klučina po výprasku spontánně provedl „kaming-aut“ své naivity, odvahy i první zkušenosti do životních válek toho typu. A tuhle knoflíkovou válku tak trochu (a čím dál víc) připomíná ta vlajková válka těch fialových praporčíků, kavárníků i pravdoláskařů toho druhu & spol. ne/ziskových gerojů toho druhu a toho typu. Vesměs evidentně nemají ponětí, že už přes dva tisíce let právo a právní řád (včetně nutné spravedlnosti coby „podmínky, bez níž nelze“) i tady v ČR stojí na principu dobrých mravů de facto i de iure.

A vesměs ti dotčení „experti“ práva i demokracie a krasoduši morálky a společenských vztahů tady zjevně a prokazatelně notoricky všem ergo „urbi et orbi“ exhibičně (či spíš nezřídka exhibicionisticky) „vystavují na odiv“ faktum, že úroveň jejich právního vědomí je ve stavu právního bezvědomí. (Což logicky platí rovněž pro ten historicko-právní základ = princip bono mores de facto et de iure). A „všimněte si, jak jsem tolerantní“.

Takže jen stručně k tomu, jak to tady v ČR je podle práva = co tu platí a musí se tu dodržovat:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladislav Jakl: Aktivista Pavel - někdy analýzy vyžaduje, jindy nepotřebuje

13:28 Ladislav Jakl: Aktivista Pavel - někdy analýzy vyžaduje, jindy nepotřebuje

Máme prý konzervativního prezidenta republiky. Nebo by se to aspoň některému pozorovateli mohlo zdát…