Pavel Němec: Problémy hejtmanů ČSSD jsou důsledkem nedemokratických praktik politických stran

15.10.2015 11:25 | Zprávy

Do hledáčku orgánů činných v trestním řízení se v tomto týdnu dostal další z hejtmanů ČSSD. Po zadržení exhejtmana Davida Ratha s miliony v krabici od vína, po problémech současného hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka, spojovaného s kauzou ostravského lobbisty Dědice, je aktuální případ Jiřího Rozbořila, hejtmana Olomouckého kraje, jen dalším v řadě. Zásahy policejních orgánů jsou však dnes více vidět - současně s hejtmanem ČSSD Rozbořilem je zadržen i exministr vnitra za ODS Ivan Langer, tedy osoba, která mediální svět zajímá jaksi sama od sebe. Proč však aktuální situace v Olomouci zasvěcené nepřekvapí? Protože se dala čekat.

Pavel Němec:  Problémy hejtmanů ČSSD jsou důsledkem nedemokratických praktik politických stran
Foto: ČTK
Popisek: Hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil

Když v roce 2012 vyzývala tehdejší nejpočetnější místní organizace ČSSD v okrese Šumperk, mající svoji působnost ve městě Mohelnice, předchůdce dnešního olomouckého hejtmana a dnes senátora za ČSSD Martina Tesaříka k tomu, aby nechal prověřit způsob přidělování dotací z evropských peněz z ROP Střední Morava, nechápal, co po něm spolustraníci z Mohelnice vlastně chtějí. Zejména do cestovního ruchu však v posledních letech v Olomouckém kraji nateklo stovky milionů korun evropských peněz, a to do mnohdy velmi zvláštních projektů. Pár příkladů - megalomanský projekt šestisedačkové lanovky v Koutech nad Desnou, nerealizovaný projekt Aquaparku v Jeseníku, štědré dotace v Loučné nad Desnou, to vše vedlo členy ČSSD v Mohelnici k pochybnostem o správnosti a zákonnosti postupu v přidělování zakázek a následné realizaci stavebních prací.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Německé návrhy na změny v EU

Unijním státům, které podle nové německé vlády nerespektují „principy právního státu“, mají být prý důsledně pozastavovány finanční prostředky a omezována hlasovací práva. Je to pravda, a co vy na to? A je vůbec možné, aby jeden stát měnil legislativu celé EU, a to i bez toho, aby s tím souhlasily v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Rumunský festival demokracie

15:49 Zbyněk Fiala: Rumunský festival demokracie

V neděli v Rumunsku probíhal už druhý pokus o volbu prezidenta republiky, protože zmatení voliči v p…