Pavel Opl: Řecko nepotřebuje pár stovek policistů či vojáků z ciziny, ale odvahu politiků rozhodnout

07.03.2020 13:21 | Zprávy
autor: PV

Žvanění politiků o tom, že by se Řecku mělo pomoci nějakými policisty či vojáky, je v lepší případě ostudná neschopnost vnímat realitu. Řecká policie i armáda disponují zbraněmi, dostatečnými k rázné ochraně svého území. Chybí ale politické rozhodnutí, aby tyto zbraně při obraně a ochraně svého území mohli použít.

Pavel Opl: Řecko nepotřebuje pár stovek policistů či vojáků z ciziny, ale odvahu politiků rozhodnout
Foto: Archiv autora.
Popisek: Pavel Opl.

Řecká armáda je obrovská a i s policií disponuje dostatečným množstvím zbraní, které by efektivně umožnily obranu a ochranu jejich území před vpádem v podstatě neozbrojených nechtěných "nájezdníků" v jakémkoliv množství. To musí být jasné i všem politikům, kteří se vojenské prezenční službě vyhýbali, ale nyní chrlí moudra na toto téma.

Letitý problém, který se v čase pouze stává více či méně intenzivním, je v tom, jak se má nazírat na tisíce lidí, kteří se snaží ilegálně dostat na území cizího státu a neváhají přitom často používat i amatérsky vytvořené ruční zbraně. Současně je těmto lidem opakovaně jasně říkáno, že jejich snaha o průnik na území dotyčného státu je vnímána jako narušení suverenity dotčeného státu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

Proč jste kývl na nabídku být ministr?

A nebudete jen loutkou Turka? Na mě to i z vašeho vyjádření tak trochu působí. Nic ve zlém, jsem rád, že se tato taškařice o jmenování ministra vyřeší.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Weigl: Evropská „perestrojka“ se nemůže podařit

15:34 Jiří Weigl: Evropská „perestrojka“ se nemůže podařit

Smutné vysvědčení minulému režimu vystavil v roce 1990 ve svém novoročním projevu nově zvolený prezi…