Petice: Chci volit!

27.07.2020 16:00

My, níže podepsaní občané České republiky, výzýváme tímto vládu České republiky k zajištění volebního práva pro všechny občany, kterým volební právo ze zákona přísluší.

Petice: Chci volit!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební urna
reklama

Jsme si vědomi skutečnosti, že karanténa je v souladu s naším právním řádem důvodem k omezení volebního práva, nicméně v současné době hrozí toto omezení pro větší počet oprávněných voličů než v minulosti. Tato skutečnost není nic nového, vládě České republiky musí být známa minimálně od března tohoto roku, neboť v březnu tohoto roku byl u nás potvrzen první případ Covid-19. Zatímco vláda strašila lidi druhou a třetí vlnou, odmítly vládní strany projednat návrh opozice na korespondenční volbu, která by zajistila uplatnění volebního práva i pro ty občany, kteří budou v karanténě. Nejedná se jen o osoby v karantnéně z důvodu nemoci Covid-19, ale i pro ostatní, kteří jsou izolováni z důvodu jiných nakažlivých nemocí.

V současné době počty nakažených nemocí Covid-19 rostou a je tak důvodná obava, že v době krajských, senátních a možná i parlamentních voleb příští rok, bude značné části obyvatel znemožněno uplatnit základní demokratické právo, tedy právo volit.

Vyzýváme tedy vládu České republiky, aby učinila všechny dostupné kroky k zajištění demokratického práva občanů této země. Neříkejte, že to nejde! Jde!

Petici můžete podepsat ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivo Fencl: Metály v čase viru a jiné piškuntálie

9:10 Ivo Fencl: Metály v čase viru a jiné piškuntálie

Politikovi se bude vždy snáze manipulovat příslušníky blbého národa, popřípadě národa zvolna pitoměj…