Petice proti plánu Ministerstva dopravy rozšířit zpoplatnění silnic I. třídy o další úseky

19.10.2017 19:25

My, níže podepsaní občané, nesouhlasíme s plánem Ministerstva dopravy, resp. Vlády České republiky, rozšířit výkonové zpoplatnění (mýto) silnic I. třídy na dalších 900 kilometrů těchto komunikací a požadujeme tímto vyřadit tuto podmínku ze zadávací dokumentace vypsaného výběrového řízení.

Petice proti plánu Ministerstva dopravy rozšířit zpoplatnění silnic I. třídy o další úseky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo dopravy
reklama

Důvody nesouhlasu:

• K nesouhlasu nás vedou především obavy z neúměrného zvýšení dopravní zátěže na komunikacích nižších tříd, které budou dopravci využívat ve snaze objíždět zpoplatněné úseky. Ze zkušenosti víme, že na tom není schopné nic změnit ani dopravní značení.

- Ve svém důsledku to povede k extrémnímu zvýšení nákladů na údržbu a opravy těchto komunikací z obecních, resp. krajských rozpočtů – peníze budou chybět jinde. Výnosy z mýta jsou totiž příjmem státu.

- Přičemž tyto výnosy s velkou pravděpodobností ani nepokryjí náklady na rozšíření mýtného systému a jeho následný provoz.

- Zvýšený tranzitní provoz zhorší bezpečnost místní dopravy v obcích, zhorší kvalitu životního prostředí a negativně ovlivní kvalitu života v dotčených obcích.

- Zvýšené náklady na dopravu – mýto – promítnou dopravci do ceny svých služeb. Dražší tak bude jízdné v autobusech včetně regionální dopravy, ale i doprava veškerého zboží.

- Pro rozšíření mýta tak nebude platit žádný z deklarovaných důvodů, tj. výnosy se nestanou dodatečným finančním příjmem státu a ani nebude plnit regulatorní funkci.

Děkujeme!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Seemann: Merkelová vyhlásila drastická protivirová opatření

20:54 Richard Seemann: Merkelová vyhlásila drastická protivirová opatření

Vzhledem k nezadržitelně rostoucímu počtu virových onemocnění se německá spolková kancléřka Angela M…