Petice za ukončení monopolu na pravdu v medicíně a za odluku státu od vědy

11. 3. 2017 7:33

Monopol na pravdu a "vláda jedné ideologie" jsou zhoubné zdaleka nejenom v politické rovině. Platí to i pro oblast vědy, počet obětí je zde dokonce ještě větší než v politice...

Petice za ukončení monopolu na pravdu v medicíně a za odluku státu od vědy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Váha s léky
reklama

A tak jako v politice i v medicíně tento systém vede k neefektivním, nelogickým a sfušovaným výsledkům, s obětmi na zdraví či dokonce životě v řádů miliónů.

Je nutno z vědy udělat samostatnou, svébytnou a suverénní záležitost, bez napojení na stát. Jedině taková může produkovat k něčemu užitečné výsledky.

Systém Všeobecného zdravotního pojištění produkuje stav kdy každý rok stoupá počet diagnóz na jednoho občana = jsme čím dál tím víc nemocní.
A každým rokem klesá průměrný věk pacientů u všech diagnóz = jsme nemocní čím dál tím mladší. A v systému Všeobecného zdravotního  pojištění to lepší nebude...

Je nutno tento systém zrušit, je škodlivý pro všechny...

K čemu je, že už skoro 100 let je známa příčina rakoviny, objevitel za to dostal dokonce i Nobelovu cenu ale systém Všeobecného zdravotního pojištění to neumí využít.K čemu je nám veškerá věda když klíďo píďo bude tvrdit, že jíst stravu která má potenciál zničit zuby je normální...K čemu je věda, která nemá tucha o rozdílu mezi přirozenou přírodní a nepůvodní, tudíž nepřirozenou stravou?K čemu je věda která pokládá přírodu za nějakého blbečka co po milióny let neví co dělá?K čemu je věda která přijme opatření ke zlepšení stavu, že se ale tento nadále ještě více zhoršuje ji už nevzrušuje.

(Státní) věda vede lidstvo do hrobu, je čas nejvyšší ji v tomto zabránit. Věda jako taková je dobrý sluha ale špatný pán, je nutno ji vrátit tam kam patří - do laboratoří a studoven bez vlivu na rozhodování státu.

Když se splete soukromý vědec odskáče to pár jedinců kteří mu uvěří, když se splete státní vědec postihne to milióny...

Je nutno vědu vrátit do volné soutěže a souboje myšlenek pak nám může teprve být všem užitečná...

Petici můžete podepsat ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Foldyna odchází...

16:26 Jiří Paroubek: Foldyna odchází...

Česká média byla naplněna informacemi a poněkud úštěpačnými hodnoceními na adresu J. Foldyny i sociá…